Mark Gordon, MIPCOM 2015'te televizyon sektörü hakkında konuştu

Mark Gordon, MIPCOM 2015'te televizyon sektörü hakkında konuştu
Gerçekten televizyonda çok fazla yapım mı var? Grey's Anatomy'nin yapımcısı olmasıyla tanınan Mark Gordon aynı fikirde değil. MIPCOM 2015'e katılan önemli isimler arasında yer alan Gordon, bu konudaki görüşlerini paylaştı.

The Mark Gordon Company'nin kurucusu olan Mark Gordon, 6 Ekim salı günü gerçekleşen seminerde "Televizyonda çok fazla kaliteli yapım olduğunu düşünmüyorum." şeklinde konuştu. Grey's Anatomy dışında Criminal Minds, Quantico ve Ray Donovan gibi başarılı yapımlarda da çalışan Gordon, yaratıcı ve başarılı yapımların uluslararası ortaklıklarla ortaya çıktığını açıkladı. Başarılı yapımcı şu sıralarda ProSiebenSat.1 TV Deutschland ile ortak olarak Darkness Falls'ı geliştiriyor.Bu yeni projenin senaryosunu da Criminal Minds ile tanınan Erica Messer ve Janine Sherman ikilisi kaleme alıyor. Başta CBS için geliştirilen bu dizi, şimdi uluslararası marketler için yeniden düzenleniyor. Konu bu ortak yapımlara geldiğinde Gordon, "Bunun bizim için birçok uluslararası ortak yapımın başlangıcı olmasını umuyorum. Ulusal ve kablolu kanallarla çalışıp büyük ve ufak yapımlar çıkartıyoruz ancak uluslararası markete uygun tarzı bulmaya çabalıyoruz." dedi. Bunun yanı sıra başarılı yapımcıya göre fazla yapım üretmekteki tek sorun bunların çok Amerika'ya özgü olmasından kaynaklanıyor. Ekonomik bir bakış açısıyla bakıldığında yerel yapımcıların ülkeye uygun işler çıkarttığını ancak kanalların bu yapımlarla giderek daha az ilgilendiğini düşünüyor.

Mark Gordon'un son projesi başrolünde Michael Fassbender'ın başrolünde yer aldığı Steve Jobs biyografisi oldu. Bu ilgi çeken yapım Türkiye'de 30 Ekim'de vizyona girecek.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER