AMC, Sundance Channel Global ile Fransa'ya açıldı

AMC, Sundance Channel Global ile Fransa'ya açıldı
AMC Networks International (AMCNI), Orange TV ile sağladığı anlaşma ardından Fransa'da Sundance Channel Global kanalının açılışını yaptı.

Bu yeni kanal Orange'nin sinema ve televizyon paketi içinde 8 Ekim'de yayına başladı. Sundance Channel Global belgesel ve filmlerin yanı sıra AMC'nin orijinal dizilerini de ekrana taşıyacak. Bunların arasında Rectify, The Red Road, The Walking Dead ve Mad Men gibi yapımlar yer alacak.

AMC ve Sundance Channel Global'in başkanı Bruce Tuchman konuyla ilgili olarak "AMC Networks International, yapılan anlaşmalarla birlikte rekor kıran gelişmeler tecrübe etti. Şimdi Orange ile yakından çalışıp orijinal dizilerimizi ve bağımsız filmleri yayınlamak konusunda oldukça heyecanlıyız." şeklinde konuştu.

Amerika kaynaklı bir kanal olan AMC, son zamanlarda Avrupa, Latin Amerika, Asya, Afrika ve Orta Doğu'da kablolu televizyon ve uydu üzerinden yayına başlamıştı. Kanalın önemli yapımlarından Fear The Walking Dead ilk bölümüyle bu kanallarda AMC'nin rekorunu kırmayı başarmıştı.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER