Mr. Robot, Dizimax Vice'de başlıyor

Mr. Robot, Dizimax Vice'de başlıyor
Bu yazın ilgi çeken yapımlarından Mr. Robot, gündüz yazılım güvenliği şirketinde çalışan, geceleri sanal evrenin gizli kahramanı olan Elliot Alderson'ın hikayesini anlatıyor.

Elliot Alderson, Allsafe isminde bir siber güvenlik şirketinde çalışmaktadır. Becerikli bir bilgisayar programcısı olan, fakat sosyal fobi ve depresyonla boğuşan Elliott, insanlarla iletişim kurma ihtiyacını geceleri kişilerin sosyal medya ve banka hesaplarında gezinerek gidermektedir. Bu şekilde, danıştığı psikoloğu dahil çevresindeki herkes hakkında bilgi edinen Elliot, bir taraftan da suç işlediğini fark ettiği insanların yakalanmasını sağlar. Bir gün Allsafe'in en büyük müşterisi olan E Corp isimli şirkete büyük bir siber saldırı düzenlenir ve Elliot bu saldırıyı durdurmayı başarır. Gece metroda karşısına çıkan Mr. Robot adındaki gizemli karakter, ona saldırıyı düzenleyen hacker grubunun lideri olduğunu söyler ve Elliott'ı gruba katılmaya davet eder. Mr. Robot'un amacı bir siber devrim gerçekleştirmektir ve bunu E Corp gibi şirketleri alt ederek yapmayı amaçlamaktadır. Elliot başta tereddüt etse de, sonunda bu teklifi kabul etmeye karar verir.

Yaratıcılığını Sam Esmail'in üstlendiği Mr. Robot, merak uyandıran senaryosuyla ve başarılı bir psikolojik gerilim olmasıyla adından bolca söz ettirdi. Dizide Rami Malek, Carly Chaikin, Portia Doubleday, Martin Wallström ve Christian Slater gibi oyuncular yer alıyor.

Mr. Robot, yaz boyunca konuşulan birinci sezon bölümleriyle pazartesi günleri saat 22.00'de Digiturk kanallarından Dizimax Vice'de ekrana geliyor.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER