QuizUp, NBC'de yarışma programı oluyor

QuizUp, NBC'de yarışma programı oluyor
Bir akıllı telefon uygulaması olan QuizUp, NBC'de yarışma programı olarak karşımıza çıkacak. Kanalı daha şimdiden bu yarışma formatından 10 bölüm sipariş verdi.

İzlanda tabanlı Plain Vanilla Games tarafından üretilen QuizUp, kullanıcılarını tek tek mücadeleye davet ediyor. Yarışmacılar, en fazla bilgiye sahip oldukları konuları seçip yine aynı şekilde düşünen bir insana karşı mücadele veriyor. Doğru cevapları en hızlı veren o turun kazananı oluyor. 128 ülkeden aldığı oylarla AppStore'da bir numaraya ulaşan bu uygulamanın dünya genelinde 75 milyon kullanıcısı bulunuyor.

NBC ve Plain Vanilla Corp. bu yeni yarışma programı için ortak oldu. Format şu şekilde geliştirildi: Yarışmada bir kişi stüdyoda bulunacak. Bu yarışması, evinde telefon başında bulunan bir başka isme karşı mücadele verecek. Eğer bu şekilde sekiz turu birden kazanmayı başarırsa, 1 milyon dolarlık ödülün sahibi olacak. Telefon başındaki yarışmacı her turda değişecek. Eğer evden katılan yarışmacı en yüksek puanı alırsa, o turun para ödülünü kazanmış olacak. Evden katılacak yarışmacılar QuizUp tarafından seçilecek. 

Bu yeni yarışma formatı NBCUniversal Uluslararası Formatları tarafından MIPCOM 2015'te sergilenecek. Kim bilir, belki bu yarışmayı Türkiye televizyonlarında da görürüz.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER