Blindspot, NBC'den ek 9 bölüm senaryosu siparişi aldı

Blindspot, NBC'den ek 9 bölüm senaryosu siparişi aldı
Yapımcılığını Greg Berlanti'nin üstlendiği ve yayın hayatına bu sezon başlayan Blindspot emin adımlarla ilerliyor. NBC, bu yeni dizisinden dokuz bölüm senaryosu daha sipariş etti.

Blindspot dizisi New York'taki Times Meydanı'nda geçmişine dair hiçbir şey hatırlamayan ve kimliği de bilinmeyen bir kadın bulunmasıyla başlıyordu. Vücudu dövmelerle kaplı olan ve geçmişine dair hiçbir şey hatırlamayan bu kadına Jane ismi veriliyordu. Aynı zamanda silah kullanma ve gelişmiş dövüş tekniklerinde bilgili olan bu kadının kimliği, FBI tarafından araştırılmaya başlandı. Bu süreçte Jane'in üzerindeki dövmelerin yakın zamanda gerçekleşecek olaylara işaret ettiği anlaşılmıştı. Konusuyla ilgi çekmeyi başaran dizi ilk bölümüyle 10.6 milyon izleyiciye ulaşmayı başarmıştı. Ardından gelen DVR (kaydedip sonradan izleme) oranlarıyla birlikte bu rakam 15.2 milyona çıktı. Bu başarılı izlenme oranlarıyla birlikte Blindspot, yeni yayın döneminin ek senaryo siparişi alan ilk dizisi oldu.

Amerikan ulusal yayıncılık sisteminde tüm yeni diziler yayın hayatına 13 bölümlük siparişle başlıyor. Tam sezon onayı almayı başaran diziler bölüm sayılarını alıştığımız rakam olan 22 bölüme çıkartmış oluyor. 9 bölümlük ekstra senaryo siparişi de diziyi tam sezon onayına bir adım daha yaklaştırıyor. Blindspot da başarılı izlenme oranlarıyla tam sezon onayı almaya bir adım daha yaklaştı.

Amerika'da pazartesi günleri NBC'de ekrana gelen Blindspot ülkemizde Amerika yayınından 48 saat sonra izleyiciyle buluşuyor. Yeni bölümler çarşamba günleri Digiturk'ün Dizimax Vice kanalında saat 21:00'de yayımlanıyor.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER