12 yeni Black Mirror bölümü geliyor

12 yeni Black Mirror bölümü geliyor
Bir İngiliz yapımı olan ve Dünya genelinde ilgi çekmeyi başaran Black Mirror'un yoluna Netflix'le devam ettiğini duyurmuştuk. Şimdi bu anlaşmanın detayları da belli olmaya başladı. Black Mirror'a 12 yeni bölümün geleceği kesinleşti.

Black Mirror yayın hayatında Britanya'daki Channel 4'te başlamıştı. Daha önce yaptığımız haberlerde söylediğimiz gibi dizinin yazarlığını ve yapımcılığı üstlenen Charlie Brooker'ın Black Mirror için Netflix ile görüşmeleri mayıs ayında başlamıştı. Netflix zaten Black Mirror'un Amerika'da yayımlanmasını sağlayan mecra olduğundan anlaşmaya varmak zor olmamıştı. 

Sevenlerinin yeni bölümlerin gelmesini merakla beklediği dizi modern toplumsal yapı ve ne sonuçlar doğuracağı belli olmayan teknolojik gelişmeleri ele alıyor. Her bölümü farklı bir ortama, oyunculara ve gerçekliğe sahip olan yapım karanlık hikaye tarzıyla da dikkat çekmeyi başarmıştı. 

Daha önceki bölümlerde de çalışan Charlie Brooker ve Annabel Jones ikilisi hem yapımcı hem de yazar olarak görev yapmaya devam edecek. Brooker daha şimdiden yeni bölümlerin senaryosunu kaleme almaya başladı. Prodüksiyon çalışmalarının da bu yıl içinde İngiltere'de başlaması bekleniyor.

Şimdilik ne zaman ekrana geleceği belli olmayan Black Mirror, Netflix gibi uluslararası bir platform sayesinde daha çok izleyiciyle buluşmaya hazırlanıyor.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER