Emmy Ödülleri reytingleri dibe vurdu

Emmy Ödülleri reytingleri dibe vurdu
Pazar günü 67. kez sahiplerini bulan Emmy Ödülleri bu yıl Amerika'nın Fox kanalında ekrana geldi. Sunuculuğunu Andy Samberg'in üstlendiği yayın şimdiye kadar en az izlenen Emmy Ödül Töreni oldu.

Nielsen'in açıklamasına göre geçen pazar ekrana gelen yayını 11.9 milyon kişi izledi. Bu da törenin Fox ekranlarında geçtiğimiz yıl NBC'nin yayınından 4 milyon daha az izlendiği anlamına geliyor. Şimdiye kadar törenin en az izlendiği yıllar 12.3 milyon izleyiciyle 1990 (Fox) ve 2008 (ABC) olmuştu. Yakın zamanda törenin en fazla izlendiği yayınıysa CBS kanalı yaptı. 2013 yılında CBS'de yayımlanan töreni 17.8 milyon kişi izlemişti. Tarihin en fazla izlenen Emmy Ödül töreniyse 1986 yılında gerçekleşmişti. NBC'nin yaptığı yayın 36 milyon kişiyi ekran başına toplamıştı.

Emmy Ödülleri son zamanlarda izlenme oranlarında büyük düşüş yaşıyor. Son zamanlarda Oscar'ı 37.3 milyon (ABC), Grammy Ödülleri'ni 24.8 milyon (CBS), Altın Küre Ödülleri'ni 19.3 milyon (NBC) kişi izledi. Bunlar arasında en az izleneni Emmy Ödülleri oldu.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER