Stephen Amell Twitter'daki yorumları yüzünden tepki aldı

Stephen Amell Twitter'daki yorumları yüzünden tepki aldı
Arrow dizisinin başrol oyuncusu Stephen Amell, Amerika'da yaşanan bir olayın ardından yaptığı yorumların ardından sosyal medya hesaplarını dondurdu.

Oyuncunun yorum yaptığı olayda 14 yaşındaki Ahmed, okula götürdüğü ev yapımı saat yüzünden tutuklanmıştı. Bu olay Amerika'nın önyargılarıyla meşhur eyaleti Teksas'ta gerçekleşti. Dolasıyla ülke genelinden Teksas'a ve şehirde yaşayanlara yönelik eleştiriler geldi. Eşi Teksaslı olan Amell de bir şehrin insanını bir kalıba sokarak eleştirmenin, Ahmedlerin hepsini terörist gibi görmekten farkı olmadığını dile getirdi. Ancak biraz Twitter'ın karakter sınırı nedeniyle biraz da anın sıcaklığıyla duygularını istediği gibi ifade edemedi. Kendisine tepki gösteren hayranlarının sıkılmış insanlar olduğunu söylemesiyle sorun daha da büyüdü. Oyuncunun kendi hayranları ona tepki göstermeye başladı. 

Stephen Amell sosyal medyayı özellikle de Facebook'u aktif kullanmasıyla tanınıyor. Önceleri devamlı video çekip sayfasında paylaşan oyuncu, Facebook'a canlı yayın özelliğinin gelmesiyle birlikte farklı yerlerden hayranlarıyla irtibata geçmeye başlamıştı. Sosyal medya hesaplarını kendisi idare eden oyuncu bu sefer kriz yönetiminde pek başarılı olamadı.

Bir anda sosyal medyada gündeme oturan bu durum oyuncunun çok fazla olumsuz eleştiri almasına neden oldu. Stephen Amell de tüm sosyal medya hesaplarını dondurmayı ve bir süre sessiz kalmayı tercih etti. 


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER