Hatice Aslan, Manaki Kardeşler Film Festivali’nin jürisinde!

Hatice Aslan, Manaki Kardeşler Film Festivali’nin jürisinde!

Ünlü oyuncu Hatice Aslan, Makedonya’da bu yıl 36.sı düzenlenecek olan Uluslararası Manaki Kardeşler Film Festivali’nin jürisinde yer alacak.

Makedonya Cumhuriyeti’nin Manastır şehrinde bu sene 36.sı düzenlenecek olan Uluslararası Manaki Kardeşler Film Festivali, jürisinde Türkiye’den ünlü oyuncu Hatice Aslan’ı ağırlıyor. Hatice Aslan, festivalin “Yeni Avrupa Sineması” kategorisinin jürisinde yer alacak. Daha önce Juliette Binoche, Catherine Denevue, İngiliz aktör Charles Dance, Miki Manojloviç, Daryl Hannah gibi ünlü isimleri ağırlayan festival, 18 Eylül’de başlayacak ve 27 Eylül’de sona erecek.

Toplamda 10 filmin yarışacağı Yeni Avrupa Sineması kategorisinde The Summer of Sangaile, Second Coming, Crumbs, Chromium gibi filmler yer alıyor.

Hatice Aslan, rol aldığı ve Cannes Film Festivali’nde Nuri Bilge Ceylan’a En İyi Yönetmen ödülünü kazandıran “Üç Maymun” filmiyle, 7. River Run Uluslararası Film Festivali’nde, 41. SİYAD Türk Sineması Ödülleri’nde ve 2. Yeşilçam Ödülleri’nde; “Vücut” filmiyle de 18. Altın Koza Film Festivali’nde En İyi Kadın Oyuncu ödüllerini almıştı. 


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER