MUBI ve Paramount Pictures yeni bir lisans anlaşması imzaladı!

MUBI ve Paramount Pictures yeni bir lisans anlaşması imzaladı!
Online sinema platformu MUBI ikinci büyük stüdyo anlaşmasını Paramount Pictures’la yaptı. Temmuz ayında Sony Pictures’la imzalanan ilk büyük anlaşmanın ardından gelen bu yeni ortaklıkla Paramount Pictures’ın sinema tarihine damga vurmuş filmleri de MUBI seçkisindeki yerini alacak.
 
MUBI’nin her geçen gün büyüyen film seçkisine, No Country For Old Men,  Zoolander, Roman Holiday, Mission: Impossible ve Revolutionary Road gibi Oscar ödüllü filmler, restore edilmiş klasikler, sinemaseverlerin tutkunu olduğu önemli başyapıtlar eklenmiş oldu.
 
MUBI’nin kurucusu ve CEO’su Efe Çakarel konu hakkında şunları söyledi: “Çok başarılı bir yazın ardından gelen bu yeni anlaşma sürekli büyüme hedefimiz ve eşsiz filmlerden oluşan seçkimiz adına önemli bir köşe taşı oluşturuyor. Paramount Pictures ile çalışmak, sayıları giderek artan festival ortaklıklarımızla birlikte düşünüldüğünde harika bir gelişme. Coen Kardeşleri MUBI’de ağırlamak için sabırsızlanıyoruz!”
 
MUBI’nin sunduğu özgün seçkide her gün yeni bir film gösterime giriyor. Aboneler pek çok farklı platformda MUBI uygulamaları üzerinden film izleyebildiği gibi, aynı zamanda filmlere puan verip yorum yapabiliyor ve diğer kullanıcıları takip ederek ya da film listeleri oluşturarak deneyimlerini paylaşabiliyorlar. Tüm bu özellikler MUBI’yi sinemaseverlerin buluşma noktası yaparken sinema kültürü adına eşsiz bir deneyim vadediyor.
 
Paramount Pictures’ın Başkan Yardımcısı Matthew Downer konu hakkındaki düşüncelerini, “MUBI tutkulu sinemaseverlerden oluşan özgün bir sinema platformu ve biz de Paramount Pictures filmlerinin MUBI’de gösterilecek olmasından büyük heyecan ve mutluluk duyuyoruz.” şeklinde paylaşıyor.
 
MUBI’nin Paramount Pictures ile yaptığı bu anlaşma Sony Pictures Television, eOne, Icon and StudioCanal ile yaptığı önceki büyük anlaşmaları takip eden bir dönüm noktası. MUBI sinema perdesi için ticari gösterim haklarını aldığı ilk büyük film anlaşmasını da yine bu yaz Miguel Gomes’in Arabian Nights’ı ile yapmıştı..
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER