Alex Kingston, Doctor Who'ya geri dönüyor

Alex Kingston, Doctor Who'ya geri dönüyor
BBC'nin sevilen uzun ömürlü dizisi Doctor Who'da River Song karakterini yeniden göreceğimiz ortaya çıktı. Doctor Who'nun aralık ayında ekrana gelecek Noel özel bölümünde Alex Kingston da rol alacak.

Bildiğiniz gibi, Kingston dizide Doktor'un eşi olan Profesör River Song karakterini canlandırıyor. Şimdiye kadar onu toplamda 15 Doctor Who bölümünde gördük. River Song'la ilk kez David Tennant'ın 10. Doktor'a hayat verdiği dördüncü sezonun Silence in the Library isimli bölümünde tanışmıştık. Ardından Matt Smith'in 11. Doktor'u canlandırdığı dönemde onu daha da yakından tanıma fırsatı bulmuştuk. Şimdi River Song'u ilk kez Peter Capaldi'nin 12. Doktor'uyla birlikte görme fırsatı yakalayacağız.

Doctor Who'nun klasikleşen Noel özel bölümünü Steven Moffat kaleme alacak. Bölümü Douglas Mackinnon yönetecek. Bu özel bölümde Kingston'un yanı sıra, başka isimlerin de yer alacağı söyleniyor. Bu konuda açıklamaların önümüzdeki günlerde yapılması bekleniyor.

Dizinin baş yazarı ve Noel özel bölümünü kaleme alacak olan Moffat bu konuyla ilgili olarak "Doktor onu son gördüğünde River bir hayaletti. İlk tanıştıkları günse öldü. Peki o zaman Doktor onu nasıl yeniden görebiliyor? Evrenin en karmaşık ilişkisinde her zaman olduğu gibi olay zamanlama meselesi." şeklinde konuştu. Kısacası River Song'u neden ve ne şekilde dizide göreceğimiz bir sır gibi saklanıyor. Cevapları almak için aralık ayına kadar beklememiz gerekecek gibi görünüyor.

Doctor Who, 12 bölümden oluşan 9. sezonuyla 19 Eylül'de ekrana dönecek.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER