HBO'dan yeni bir TV filmi: Wizard of Lies

HBO'dan yeni bir TV filmi: Wizard of Lies
HBO, büyük bir dolandırıcı olan Bernie Madoff'un hikayesini ekrana taşıyacak Wizard of Lies isminde bir proje üzerinde çalışıyor. Televizyon filmi olarak izleyeceğimiz bu hikayede Robert De Niro ve Michelle Pfeiffer isimler rol alacak. İkili bu projeyle yeniden bir araya gelecek.

Asıl adı Bernard Lawrence Madoff olan bu isim, dolandırıcı ve eski bir borsacı olmasıyla tanınıyor. Aynı zamanda Amerika Birleşik Devletleri tarihinin en büyük mali dolandırıcısı olarak kabul ediliyor. 2009 yılında 11 farklı suça karıştığını kabul eden Madoff, yatırımcılara toplamda 18 milyar dolar kaybettirdi.

Dolandırıcılık hikayesiyle oldukça ilgi çeken bu durum, HBO ekranlarına taşınacak. Dizi, Diana Henriques'in 2012 yılında kaleme aldığı Wizard of Lies kitabını baz alacak. Aynı zamanda Laurie Sandell'in Truth and Consequences kitabı da kaynak olarak kullanılacak.

Barry Levinson ve Robert De Niro'nun yapımcılığını üstlendiği Wizard of Lies'da Ruth Madoff karakterini Michelle Pfeiffer, Mark Madoff'u ise Alessandro Nivola canlandıracak. De Niro da hikayenin asıl kahramanı, büyük dolandırıcı Bernie Madoff olarak karşımıza çıkacak.

Yönetmenliğini de Barry Levinson'un üstleneceği Wizard of Lies'ın çekimlerine ne zaman başlanacağı ya da filmi ne zaman izleyebileceğimiz henüz belli değil.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER