Showtime'ın başkanı David Nevins: "Televizyonda çok fazla dizi var"

Showtime'ın başkanı David Nevins:
Ürettiği içeriklerle dikkat çeken kanallardan biri olan Showtime'ın Television Critics Association paneli dün gerçekleşti. Bu panelde kanalın başkanı David Nevins ilgi çekici açıklamalarda bulundu. Amerikan televizyonunda çok fazla içeriğin yer aldığı dile getirdi.

Geçtiğimiz günlerde yine kanalının tanıtımı için Television Critics Association'da basın karşısına çıkan FX başkanı John Landgraf, televizyonda çok fazla içerik olmasından şikayet etmişti. Fazla orijinal içerik nedeniyle oluşan balonun da uzun ömürlü olmayacağını sözlerine eklemişti. Görünen o ki, Showtime'ın başkanı Nevins de Landgraf'la aynı fikirde. David Nevins yaptığı açıklamada televizyonda şu an 400'den fazla dizi olduğunu, bu sayının beş sene önce 280 civarında olduğunu dile getirdi. Bu da dizi içeriklerinin sayısının beş senede ikiye katlandığı anlamına geliyor. Bu durumu da "Belki oldukça fazla iyi yapıma sahip olabiliriz ama televizyonda yeteri kadar kaliteli içerik yok. Showtime olarak kaliteli içerik üretmek için çok sıkı çalışıyoruz." sözleriyle dile getirdi.

Amerikan televizyonunun son zamanlarda ürettiği dizi sayısındaki artış göz önünde bulundurulunca, yeni içerik bulma sıkıntısı yaşıyor olması da kaçınılmaz görünüyor. Bu soruna şimdilik çizgi roman, kitap ve filmlerin televizyona uyarlanmasıyla bir çözüm bulunmuş gibi görünüyor. Ancak sektörün geleceği hala belirsizliğini koruyor.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER