Benedict Cumberbatch'in Hamlet'ine basın erken sızdı

Benedict Cumberbatch'in Hamlet'ine basın erken sızdı
Ünlü oyuncu Benedict Cumberbatch, önümüzdeki günlerde Londra'da Hamlet'i canlandırmaya hazırlanıyor. Çalışmaları son hız devam eden oyunun ilk gösterimine basın izinsiz olarak sızdı. İngiltere'nin bilindik iki gazetesi hem oyunda gizlice fotoğraf çekti, hem de oyunun incelemesini erken yazdı.

Özellikle Sherlock dizisiyle yıldızı parlayan, ardından birçok başarılı yapıma imza atan Benedict Cumberbatch'in yeni projesi William Shakespeare'in ölümsüz eseri Hamlet. Ünlü oyuncu, bu önemli rolü Avrupa'nın en büyük sanat merkezlerinden biri olan Barbican Centre'da canlandıracak. Bu tiyatro oyunu, geçtiğimiz yıl duyurulduğundan beri büyük ilgi görüyordu. Biletleri satışa çıkar çıkmaz tükenen Benedict Cumberbatchli Hamlet'in ön gösterimi dün başladı. Tiyatro geleneğine göre, ön gösterimler oyunun izleyicilerle birlikte gerçekleşen provaları olarak görülüyor. Doğal olarak oyun henüz, tam anlamıyla izlenmeye hazır hale gelmemiş oluyor. Bir anlamda sahnelecek performansların geliştirildiği bu süreç Hamlet'te görmezden gelindi.

Hamlet ekibinin ön gösterimlerine The Times ve Daily Mail gazeteleri sızdı. Hem gösterim sırasında gizlice fotoğraf çektiler, hem de henüz son haline ulaşmamış olan oyun için inceleme yazıp yayımladılar. Hem tiyatro geleneğine hem de gazeteciliğe aykırı olan bu durum nedeniyle, iki gazete de büyük tepki görüyor.

Benedict Cumberbatchli Hamlet'in asıl basın gösterimi 25 Ağustos'ta gerçekleşecek.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER