Netflix'ten yeni anne baba olan çalışanlarına sınırsız izin

Netflix'ten yeni anne baba olan çalışanlarına sınırsız izin
Online seç - izle platformu Netflix son zamanlarda orijinal yapımları, hizmet vermeye başlayacakları yeni ülkeler ve sunduğu hizmetlerle isminden sıkça söz ettiriyordu. Ancak bu sefer haber olmalarının nedeni çok başka.

Netflix, özellikle Amerika'da uzun zamandır tartışmalara konu olan doğum izni meselesini başka bir boyuta taşıdı. Ünlü platform yaptığı son duyuruyla çalışanlarına bir yıl boyunca sınırsız doğum izni verdiğini duyurdu. Üstelik bu izin sadece yeni anne olanlar için geçerli değil. Evlat edinen çiftler ve yeni babalar için de geçerli. 

Bu ünlü mecra, kendi blogları üzerinden yapılan açıklamada çalışanlarının aklı evde kalmadığı zaman daha iyi performans gösterdiklerini, herkesin özel yaşantısına istediği şekilde devam etme özgürlüğe sahip olduğunu, bu sebeple onlara ailelerini büyütme şansı tanıdıklarını duyurdu. Bu beyanda ayrıca çalışanların bir yıl içinde istediği kadar izin kullanabileceği, bu süreçte maaşlarını almaya devam edecekleri, işe istedikleri zaman dönüp ardından tekrar izin kullanabilecekleri, çalışma hayatına ister yarı zamanlı isterlerse de tam zamanlı olarak dönebilecekleri gibi detaylar da yer aldı.

Netflix, çalışanlarına sağladığı bu özgürlükle takdir kazanmayı başardı.

kaynak: blog.netflix.com


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER