Doğuş Yayın Grubu ve Discovery Communications ortaklıklarını duyurdu

Doğuş Yayın Grubu ve Discovery Communications ortaklıklarını duyurdu
Discovery Communications bugün Doğuş Yayın Grubu ile ortak projelerini açıkladı. Bu iş birliğiyle Discovery'nin Türkiye'de yayın yapan kanal sayısını 13'e çıkacak. Discovery, şimdiye kadar 12 farklı ve ücretli kanalla yayın gerçekleştiriyordu. Bu gelişmeyle birlikte ulusal yayına da başlayacak.

Discovery Networks adına açıklama yapan Kasia Kieli, Türkiye'den tam 17 yıldır çok önem verdikleri bir pazar olarak söz etti. Bu yatırımla birlikte, Türkiye'deki faaliyetlerini bir üst seviyeye taşımayı planladıklarını dile getirdi. Doğuş Yayın Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Erman Yerdelen de, şirketlerinin 1996 yılında başlayan macerasının her geçen yıl gelişerek devam etmesine değindi. Dünyanın en güçlü medya gruplarından biri olan Discovery Communications'ın ülkemizdeki izleyicilere daha geniş bir alternatif dizini sunacağı de açıklamalara eklendi. 

Discovery Communications'ın CNBC-e’yi satın almaya kararıyla birlikte Discovery ülkemizde ulusal yayın sektörüne geçiş yapmış olacak. Bu önemli şirket, Türkiye ofisini 2012 yılında açmıştı. 

Bu ortaklıkla birlikte Doğuş Yayın Grubu, 1 Eylül'den sonra Discovery’nin Türkiye'deki tek reklam satış temsilcisi olacak.

kaynak: ntv.com ve hollywoodreporter.com
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER