Mad Men kostüm ve dekorları açık arttırmayla satışa çıkıyor

Mad Men kostüm ve dekorları açık arttırmayla satışa çıkıyor

Türkiye’de CNBC-e’de ekrana gelen, AMC'nin sevilen dizisi Mad Men, yedi sezonun ardından final yaptı. Ancak dizi farklı şekillerde hayranlarının karşısına çıkmaya devam ediyor. Dizinin yapımında kullanılmış 1500’ü aşkın kostüm ve dekorasyon malzemesi açık artırmayla satışa sunuluyor.

Hollywood’un önde gelen müzayede sitelerinden Screen Bid, 31 Temmuz’dan itibaren Mad Men’in yapımında kullanılan dekor parçası, kostüm ve hatıra değeri taşıyan çeşitli eşyaları hayranlarının beğenisine sunmaya hazırlanıyor.

1960’lı yıllarda Madison Avenue’daki reklamcılık sektörü çalışanlarının mesleki ve özel yaşamlarını konu alan Mad Men, sadece zekice yaratılmış karakterleriyle değil, döneme ait kostüm ve tasarımları otantik bir biçimde yansıtmasıyla da akıllarda yer etti. Aralarında En İyi Dizi kategorisinde üç Altın Küre ve En Başarılı Drama Dizisi dalında dört Emmy olmak üzere onlarca ödül kazanmış olan Mad Men, Emmy’de gelmiş geçmiş en fazla ödül kazanan yapım olma unvanını da zorlamıştı.

Mad Men müzayedesinde yer alacak parçalar, Screenbid.com’da sergilenmeye başladı. 31 Temmuz’da başlayacak olan açık artırma, 6 Ağustos’ta sona erecek.

Müzayedede öne çıkan parçalar ise:

·        Don Draper’ın 1965 model Cadillac Coupe de Ville’i

·        Don Draper’ın Brooks Brothers takım elbiseleri, güneş gözlükleri ve kartvizitleri

·        Peggy Olsen, Pete Campbell, Roger Sterling, Betty Draper ve Joan Harris gibi önemli karakterlerin gardırobundan, ofis aksesuarlarından ve kişisel eşyalarından bazıları

·        Megan Draper’ın nikah yüzüğü

·        Don Draper’ın oturduğu çatı katındaki mobilyalar

·        Joan’un zümrüt kolyesi

·        Stan’in Bongoları

·        Bert Cooper’ın çay takımı

·        Vintage bar eşyaları ve tepsiler

·        Ajansın önde gelen elemanlarının kartvizitleri ve ofis aksesuarları

·        Evrak çantaları, bavullar, lambalar, halılar ve o döneme ait onlarca oyuncakBİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER