William Shakespeare'in hayatı dizi oluyor

William Shakespeare'in hayatı dizi oluyor
Eski Entertainment One (eOne) yapımcılarından Patrice Théroux ile tecrübeli yapımcı Leif Bristow, William Shakespeare'in aile hayatını konu edecek yeni bir mini dizi üzerinde çalıştıklarını açıkladı.

İkili The Family Shakespeare adını verdikleri bu projede Shane Connaughton ile birlikte çalışacak. Connaughton, yazarı olduğu My Left Foot filmiyle Oscar'a aday gösterilmiş başarılı bir senarist. 

Altı bölümden oluşacağı açıklanan bu mini dizi, edebiyat tarihinin en başarılı yazarlarından William Shakespeare'in Londra'ya taşınmasıyla başlayacak. Bu dönemde Shakespeare'in katolik inancının hakim olduğu Stratford'ta bir ailesi olacak. Dinin yoğun bir şekilde hakim olduğu bu bölgede tiyatro yasaklanmış alanlar arasında yer alıyor. Bu sebeple Shakespeare'in Londra'daki tiyatro çalışmalarıyla, Stratford'taki aile yaşamını dengelemesi giderek zorlaşacak. Tüm bu zorlukların yanı sıra ünlü yazar zamanla adını Kraliçe I. Elizabeth ve ondan sonra tahta geçen Kral I James'e kadar duyurmayı başaracak.

Yapımcılığını Kanadalı Leif Films'in üstleneceği The Family Shakespeare, Patrice Théroux'un eOne'dan ayrıldıktan sonraki ikinci projesi olacak. Bu mini dizinin prodüksiyon çalışmalarına ne zaman başlanacağı ve nerede ekrana geleceği henüz belli değil.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER