Sherlock: Noel özel bölümünden ilk görüntüler

Sherlock: Noel özel bölümünden ilk görüntüler
BBC'nin dünya çapında ilgi toplayan dizisi Sherlock'un San Diego Comic Con paneli başladı. Burada Sherlock'un Noel özel bölümünden ilk görüntüler izletildi. Bu görüntüler. dizinin Amerika yayıncısı olan PBS'in Youtube hesabı aracılığıyla internette de paylaşıldı.

Sherlock'un Comic Con paneli Salon 20'de gerçekleşiyor. Bu etkinliğe Steven Moffat, Sue Vertue ve Rupert Graves katıldı. Panelin başlangıcında, Benedict Cumberbatch, Mark Gatiss ve Andrew Scott'tan özel bir mesaj izletildi. Bu videoda oyuncular neden orada olamadıklarını eğlenceli bir dille açıkladılar. Ancak panelin asıl önemli haberi, dizinin Noel özel bölümünün aynı zamanda seçilmiş sinemalarda da gösterileceğinin açıklanmasıyla geldi. Bu önemli duyuruyu dizinin baş yazarlarından Steven Moffat gerçekleştirdi.

Moffat dizinin Noel özel bölümünden "Sherlock tıpkı bildiğiniz gibi, sadece bu sefer olması gereken zamanda." sözleriyle bahsetti. Bu özel bölümün kendi içinde bir baloncuk gibi olduğunu da sözlerine ekledi. Greg Lestrade'a hayat veren Rupert Graves ise özel bölümün senaryosunun şahane olduğu, okuduğu zaman onu çok heyecanlandırdığını söyledi. 

Tüm bunların yanı sıra, Steven Moffat henüz dördüncü sezonu yazmaya bile başlamadıklarını açıkladı. Şimdiye kadar yeni sezonla ilgili sadece bir toplantı gerçekleştirildiğini söyleyen baş yazar, dizinin yeni sezonuyla ilgili net bir tarih vermedi. Bazı kaynaklar yeni bölümlerin 2017'ye ertelenebileceğini iddia ediyor.

Yayımlanan görüntülerdeyse Sherlock Holmes, John Watson ve Mrs HudsonVictoria Dönemi'nde görme şansı yakalıyoruz. Holmes ve Watson, habersiz bir şekilde Baker Street'e geri dönüyorlar. Bu süreçte Mrs Hudson, Dr. Watson'a hikayelerinden birisini daha yayınladığını duyduğundan bahsediyor. Ancak hikayeyi pek beğenmemiş. Mrs Hudson, bu hikayelerde kendisinden doğru düzgün konuşmayan, sadece misafirlere yol gösteren ve onlara kahvaltı getiren bir kadın gibi bahsedilmesinden rahatsız olduğunu dile getiriyor. Sherlock, Hound of the Baskervilles hikayesinde kendisinin de olmayışından şikayet ediyor. Dr. Watson da kendisiyle ilgili yapılan bir çizimden sonra, başka türlü tanınmadığı için bıyık bırakmak zorunda kaldığını söylüyor. Bu kısa video, "Sherlock yakında dönüyor" sözleriyle bitiyor. Bu kısa sahneyi hemen aşağıda bulabilirsiniz.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER