David Duchovny'den eğlenceli bir kitap: Kutsal İnek

David Duchovny'den eğlenceli bir kitap: Kutsal İnek
Özellikle X-Files ve Californication dizileriyle tanınan ünlü oyuncu David Duchovny bu kez karşımıza yeni kitabı Holy Cow ile çıkıyor.

David Duchovny'yi hepimiz özellikle X-Files dizisindeki Fox Mulder karakteriyle tanıyoruz. Yıllar içinde efsaneleşen dizi hem ona, hem de rol arkadaşı Gillian Anderson'a büyük ün kazandırdı. Duchovny, bunun üzerine bir de Californication'da Hank Moody isimli bir yazarı canlandırdı. İki rolüyle de Altın Küre Ödülü'ne layık görüldü. Oyunculuğun yanı sıra yapımcılık, yönetmenlik ve şarkı sözü yazarlığı yapan David Duchovny şimdi tüm bunların üzerine bir de yazarlığını ekledi. 

Princeton Üniversitesi İngiliz Dili bölümünden mezun olan, yüksek lisansını Yale Üniversitesi'nde aynı bölümde tamamlayan oyuncu, şimdiye kadar yazım konusunda pek aktif değildi. Ta ki Holy Cow'a kadar. Türkçe adı Kutsal İnek olan bu kitap April Yayıncılık tarafından dilimize çevrildi. Kitabın Türkçe'ye çevilmesi görevini de Algan Sezgintüredi üstlendi. Türk okuyucuların da artık erişebileceği bu kitabın arka kapağında şu yazı yer alıyor: Hindistan’dan Türkiye’ye, İsrail’den Filistin’e kıtalararası bir macera! X-Files ve Californication’ın yıldızı David Duchovny’den katıla katıla okunacak lezzetli bir hiciv, iyimser bir sistem eleştirisi, bir doğal hayat manifestosu. Siz, ben, biz, yabandaki hayvanlar, dizinizin dibindeki hayvanlar, tabağınızdaki hayvanlar, yanınızda duran kişi… Hepimiz biriz. Hepimiz kutsalız. Bütün inek anneleri gibi aniden ortadan kaybolan annesinin özlemiyle yanıp tutuşurken, insan ırkının himayesindeki ineklerin başına gelenleri öğrenen Elsie, bir gece çiftlikten kaçar. Hindistan Operasyonu dediği kaçış projesinin hedefi makûs talihine dur demek, feleğin tekerine çomak sokmaktır. Bu özgürlükçü macerada Elsie’ye onunla aynı emelleri taşıyan bir domuz ve bir hindi yoldaşlık eder. Güçlerini birleştiren hayvanlar ezber bozarak insanlığa nanik yapıyor!

Tüm bunların yanı sıra David Duchovny'yi altı bölümle ekrana dönecek The X-Files'ta yeniden izleme fırsatı bulacağız. Ancak yeni bölümler için ocak ayına kadar beklememiz gerekecek.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER