The Strain 2. sezonuyla geri dönüyor

The Strain 2. sezonuyla geri dönüyor
Yayın hayatına geçtiğimiz yıl FX'te başlayan The Strain, ikinci sezonuyla ekrana dönmeye hazırlanıyor. Geçtiğimiz sezon finalinde Master'ı mağlup etmeyi başaramayan ekibin artık yeni bir planı var!

Ünlü yönetmen Guillermo del Toro tarafından yazılan aynı isimli kitaptan televizyona uyarlanan The Strain, sırf bu sebepten bile oldukça fazla ilgi görmüştü. Dizi uzun zamandır alıştığımız uysal vampir profilinden oldukça uzak bir tablo çiziyor. The Strain korku türünün hakkı vererek, bu doğa üstü varlıkları gerçekten uzak durulması gereken canlılar olarak yansıtmayı başarıyor. Dizinin hikayesi JFK Havaalanı'na inen şüpheli bir uçakla birlikte başlıyor. Işıkları kapalı, kapıları kitli olan bu uçakta 206 ölü bulunuyor. Hayatta kalmayı başaranların sayısıysa sadece 4. Durum yeteri kadar garip değilmiş gibi, bir de morgdaki cesetler ortadan kaybolmaya başlıyor. Dr. Ephraim Goodweather ve ufak bir grup bu gizemin peşine düşüyor ve kendilerini asırlık bir tehlike olan vampirlerle karşı karşıya buluyor. Üstelik dönüşenlerin tek bir amacı var: Bu virüsü diğer insanlara da bulaştırmak.

Peki dizinin yeni bölümlerinde izleyicileri neler bekliyor? Öncelikle ikinci sezonda artık bir tedavi peşinde koşulmayacak. Aksine, Nora ve Eph vampirlerin zayıf noktalarını bularak onları etkileyecek bir virüs üzerinde çalışmaya başlıyor. Öte yandan dizinin ikinci sezonunda bir de oyuncu değişikliği var. Eph'in oğlu Zach'e artık Max Charles hayat verecek. Ekibin Ben Hyland ile yolları neden ayırdığıysa bilinmiyor. Bir de hikayeye yeni dahil olan Samantha Mathis var. Mathis'in dizide Justine Feraldo karakterini canlandıracağı açıklandı. Şehrin vampir sorunuyla ilgili bir şeyler yapılması gerektiğine inanan Feraldo, Eph'e yardımcı olacak. Tabii ekip vampir virüsü sıkıntısından tamamen kurtulmaya çalışırken Master da boş durmayacak. İzleyicileri şaşırtacak değişimler yaşayacak. Vampirlik virüsünü de daha hızlı bir şekilde yaymanın yollarını arayacak. Kısacası işler iyice kızışacak.

The Strain, 13 bölümden oluşan ikinci sezonuna 12 Temmuz'da "BK, N.Y." isimli bölümüyle başlayacak. Dizinin yeni bölümü Amerika'dan bir gün sonra, pazartesi günü FX'te ekrana gelecek.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER