Extant'ın reytingleri 2.sezonda dibe vurdu

Extant'ın reytingleri 2.sezonda dibe vurdu
Başrolünde Halle Berry'nin yer aldığı, yapımcılığını Steven Spielberg'in üstlendiği Extant geçtiğimiz günlerde ikinci sezonuyla ekrana döndü. Ancak dizinin dönüşü umulan başarıyı elde edemedi. Aksine, reytingler dizi tarihinin en düşük seviyesine ulaştı.

Dizinin baş kahramanı ISEA (Uluslararası Uzay Keşfi Ajansı) astronotu olan Molly Woods. Hikaye onun 13 ay boyunca uzayda gerçekleştirdiği tek kişilik görevden dönmesiyle başlıyor. Çocuk sahibi olmak konusunda sıkıntı çeken Molly, görevden döndüğünde hamile olduğunu öğreniyor. Bu hem onun aile hayatını hem de dünya tarihini değiştirecek nitelikte bir gelişme oluyor. Dizide Halle Berry'ye Pierce Gagnon, Grace Gummer, Goran Visnjic gibi isimler eşlik ediyordu. Yeni sezonda bu isimler arasında özellikle Supernatural'daki rolüyle tanınan Jeffrey Dean Morgan da katıldı. Morgan dizide özel bir devriyede görev yapan polis JD Richter'ı canlandırıyor.

Ancak değişimler sadece yeni oyuncularla sınırlı değil. Extant'ın ikinci sezonuyla dizinin baş yazarları da değişti. Dizinin yeni sezonunda Elizabeth Kruger, Craig Shapiro ve Mickey Fisher birlikte çalıştı. Yapılan bu değişimler de dizinin tonunda değişime neden oldu. Bu değişiklikler öyle bir derecede ki dizinin yapımcıları izleyicilerin Extant'ı seyretmeye direkt olarak ikinci sezondan başlayabileceğini düşünüyor. Hikayedeki gelişmeler dolayısıyla olayları anlamak için önceki bölümleri izlemeye gerek duyulmuyor. Yapımcılar bunu yayın hayatına çok iyi bir reytingle başlayan ancak bu zamanla reytingleri düşmeye başlayan diziyi yeniden hayata döndürmek için yaptılar. Ancak planlar istenilen yönde ilerlememiş gibi görünüyor. Çünkü ilk bölümüyle 9.6 milyon izleyici çeken Extant'ın ikinci sezonu ancak 5.2 milyon kişiye ulaşabildi. Üstelik bu rakam dizinin şimdiye kadarki en düşük reyting seviyesine ulaştığını gösteriyor. Dizinin giderek düşen reytinglerini yeni bölümlerle birlikte toparlayıp toparlayamacağını ilerleyen günlerde görebileceğiz. 

Extant'ın ikinci sezonu "Morphoses" isimli bölümle 8 Temmuz'da devam edecek. Yeni bölüm Amerika yayınından hemen bir gün sonra Foxlife ekranlarında olacak. 


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER