NBC ile Donald Trump davalık oldu

NBC ile Donald Trump davalık oldu
Amerika'da 2016 yılında gerçekleşecek olan başkanlık seçimi için adaylığını koymuş olan ünlü işadamı Donald Trump, göçmenlerle ilgili sarf ettiği sözlerden ötürü büyük tepki görüyor. İş adamının ırkçı sözleri o kadar konuşuldu ki NBC birçok ortak program yaptığı Trump'la yolları ayırma kararı aldı.

Donald Trump, Amerikalı ünlü bir işadamı, girişimci ve yazar olarak tanınıyor. The Trump Organization ve Trump Entertainment Resorts'un sahibi olan bu ünlü kişilik ayrıca NBC ile ortak girişimler gerçekleştiriyor. Bunların arasında 13 milyondan fazla izleyici toplayan Miss USA, Miss Universe ve Celebrity Apprentice gibi projeler yer alıyor. Bu ünlü işadamı ayrıca gelecek yıl gerçekleşecek başkanlık seçimlerinde de mücadele ediyor. Trump, seçim kampanyası sürecinde Meksikalı göçmenler hakkındaki ırkçı söylemlerde bulundu. Başkanlık vaatlerini anlatan ünlü işadamı Amerika'nın göçmen politikasına dair konuşurken Meksikalılar hakkında "Uyuşturucu ve suç getiriyorlar, tecavüzcüler. Aralarında iyi insanlar da vardır sanıyorum." sözlerini sarf etti. Onun bu açıklamaları Amerika'da büyük tepki gördü. Tüm bu gelişmelerin ardından NBC, Donald Trump’ın göçmenlere karşı sarf ettiği aşağılayıcı sözler nedeniyle şirketleriyle ilişkisinin kesildiğini açıkladı.

Ancak Donald Trump aldığı tepkilere ve NBC ile sözleşmesinin feshedilmesine sessiz kalmadı. NBC'nin kendisini haksız yere suçladığını düşünen ünlü işadamı “Eğer NBC ülkedeki ciddi yasadışı göçmen sorununu ve Meksika ile yapılmış adaletsiz ticari anlaşmaları anlayamayacak kadar aptal ve zayıfsa, sözleşmeye aykırı şekilde bitirdikleri programlarla ilgili kararı mahkeme verir” dedi. Trump'ın NBC'ye karşı açacağı davanın nasıl sonuçlanacağını zaman gösterecek.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER