The Walking Dead: 6. sezonun yeni karakterleri

The Walking Dead: 6. sezonun yeni karakterleri
The Walking Dead'in altıncı sezonuyla ekrana dönmesine daha uzun bir zaman var. Ancak dizinin çekimlerine çoktan başlandı. Yeni sezon çalışmalarının başlamasıyla birlikte altıncı sezona dair yeni dedikodular da internette dolaşmaya başladı. Elbette ki yeni sezon deyince akla ilk gelen gelişmelerden birisi yeni karakterler... Gelin bakalım altıncı sezonda hangi karakterleri The Walking Dead dünyasında göreceğiz.

The Walking Dead'e dahil olacak ilk karakter çizgi roman okuyanların hatırlayacağı Heath. Bu karakteri daha önce Non-Stop, Iron Man 3 gibi filmlerde rol almış olan Corey Hawkins canlandıracak. Alexandria'daki ihtiyaçları tedarik etmekle sorumlu olan bu karakter normalde çizgi romanlarda önemli bir yere sahip değil. Ancak herkesin gayet iyi bildiği gibi bu dizide de aynı olacak diye bir kural yok. 

Hikayeye ayrıca yeni bir çift dahil olacak: Kirk ve Hilda. Kirk, tüm bu zombi salgınından önce hayatını işçi olarak sürdüren, ufak bir kasabada yaşayan, evli ve kuralları takip eden bir adam olarak tanımlanıyor. Ancak salgınla birlikte Dünya'nın ona farklı bir mesaj verdiğini, en iyiye odaklanması ve yoluna çıkan herkesten kurtulması gerektiğini söylediğini düşünüyor. Eşi Hilda ise pasif kalmayan, güçlü bir kadın olarak anlatılmış. Kirk için gerçek bir hayat arkadaşı olan Hilda hikaye için önemli bir isim olmadığından altıncı sezonda ölebilecek karakterlerden birisi olarak görülüyor. Karakterin adının ilerleyen bölümlere dair paylaşılan bilgiler içinde görünmüyor oluşu da bu teoriyi destekler nitelikte. Ancak bu bir hata olabileceği gibi, karakterin adı özellikle eklenmemiş de olabilir. Özetle şimdilik hiçbir şey kesin değil.

The Walking Dead'e altıncı sezonda katılacağı belli olan son karakter Allison. Allison'ın çizgi romanlarda Dr. Cloyd'un üstlendiği rolü ekrana taşıyacağı düşünülüyor. Dr. Cloyd çizgi romanlarda Heath ile bir ilişki içindeydi. Bu sebeple dizide Heath ve Allison arasında da bir yakınlaşma yaşanabileceği düşünülüyor. Henüz Allison karakterini kimin canlandıracağı bilinmiyor. Ancak oyuncu arayışlarına çoktan girilmiş. Akıllı, sanata düşkün ve çekici bir kadın olan Allison özel hayatında biraz beceriksiz bir karakter olarak tanımlanmış. 

Tüm bu yeni karakterlerin yeni bölümlerde The Walking Dead'in hikayesini daha da zenginleştirmesi bekleniyor. Dizi, 16 bölümden oluşan altıncı sezonuyla 11 Ekim'de ekranlara dönecek. Ancak ondan önce kardeş dizisi Fear The Walking Dead ağustos ayında izleyicilerle buluşacak.

kaynak: thewalkingdeadnews.net
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER