Game of Thrones: 6. sezonun yönetmenleri belli oldu

Game of Thrones: 6. sezonun yönetmenleri belli oldu
Game of Thrones'un beşinci sezonunu heyecan dolu bir şekilde sonlandırmasının ardından yeni bölümler merakla bekleniyor. Dizinin ekranlara dönmesine uzunca bir zaman var. Ancak prodüksiyon çalışmaları sandığımız kadar uzak değil. Dizinin çekim planları yapılmaya başlandı bile. Bu vesileyle Game of Thrones'un altıncı sezonunda çalışacak olan yönetmenler de belli oldu.

Jeremy Podeswa (1. ve 2. bölüm): The Tudors, Boardwalk Empire, American Horror Story ve The Walking Dead gibi oldukça iyi bildiğimiz yapımlarda çalışan yönetmen yeniden Game of Thrones'un kamera arkasında görev yapacak. Jeremy Podeswa daha önce beşinci sezondaki “Unbowed, Unbent, Unbroken” ve “Kill the Boy” bölümlerini yönetmişti.

Daniel Sackheim (3. ve  4. bölüm):  Daha önce The Americans, The Walking Dead, Lie to Me gibi dizilerde çalışan Daniel Sackheim altıncı sezonla birlikte ilk kez Game of Thrones'ta yönetmenlik yapacak. 

Jack Bender (5. ve 6. bölüm): Altıncı sezonda Game of Thrones'ta çalışacak bir başka isim de Jack Bender. Under the Dome, The Last Ship, Alcatraz gibi dizilerde yönetmenlik yapmış olan Bender, özellikle Lost'un 38 bölümünde birden çalışmasıyla biliniyor

Mark Mylod (7. ve  8. bölüm): Shameless ve Entourage gibi dizilerdeki çalışmalarıyla tanınan Mark Mylod aslında Game of Thrones'a yabancı bir isim değil. Mylod daha önce beşinci sezondaki “High Sparrow” ve “Sons of the Harpy” bölümlerini yönetmişti.

Miguel Sapochnik (9. ve 10. bölüm):  Game of Thrones'tan önce House, Fringe, Banshee gibi dizilerde çalışan Miguel Sapochnik'in ismi daha şimdiden birçok dedikoduya yol açtı. Çünkü Sapochnik aynı zamanda beşinci sezonda çokça konuşulan "Hardhome" bölümünün de yönetmeniydi. Onun yeniden Game of Thrones'ta çalışmasının yanı sıra, dizinin sezon finali bölümlerinde yer alacak olması daha şimdiden heyecan yarattı. "Hardhome" bölümündeki yarım saatlik savaş sahnesi, Jon Snow, yabaniler ve ak yürüyenler beşinci sezonun en iyi anları olarak adlarını zihinlere kazıdı. Miguel Sapochnik'in çalışacağı bölümlerin yeniden efsane savaş anları içermesi umuluyor.

Game of Thrones altıncı sezonuyla birlikte George R. R. Martin'in yazdığı dünyadan daha da uzaklaşacak. Dizi beşinci sezon finaliyle izleyicilerle merak uyandırmayı da başardı. Ancak arzu edilen cevapları almak için gelecek sene nisan ayına kadar beklememiz gerekecek.kaynak: ew.com
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER