Game of Thrones’un yönetmeninden Jon Snow açıklaması

Game of Thrones’un yönetmeninden Jon Snow açıklaması

Game of Thrones’un 5. sezon finaline dair hala geceleri uykumuzu kaçıran tek bir sahne var: Jon Snow’un ölümü. Öldüğüne inanamadık; gözlerimizle görsek de kabul edemedik; bu kadar basit olamaz daha yapacak çok işi var dedik. Hiç olmadı, Melisandre Jon’u hayata döndürecektir diye bir de kadının omuzlarına ekstra yük ekledik.

Dizinin yönetmeni David Nutter bu konudaki serzenişlerimize dayanamayacak olacak ki Variety’ye verdiği röportajda konuyu açıklığa kavuşturdu:
 
“Üzerinde durarak söyleyebilirim ki Jon Snow kesinlikle ölü. Kit Harington gerçekten iyi bir adam ve ekibi terk ettiğinden dolayı oldukça üzgündü. Bu aynı zamanda duygusal bir durum. Fakat sizleri bekletmemek ya da beklentiye sokmamak adına bu sahneyi mümkün olduğunca çabuk hazırlama gereği duydum. Oyalamak istemedim; sizin için sürpriz olmasını istedim. Beni ilgilendiren Jon Snow’u halletmekti ve şimdi o ölülerden bile daha ölü.”
 
Hatırlarsanız Jon Snow karakterine hayat veren Kit Harington da geçen hafta Entertainment Weekly’ye şu açıklamayı yapmıştı:

“Bana öldüğüm söylendi. Ölüyüm. Ve gelecek sezon geri gelmeyeceğim. Gerçekten söyleyebileceğim tek şey bu.”


David Nutter röportajının tamamını okumak isteyenler için kaynak: Variety
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER