Süper Lig’de Teknik Direktör değişiklik rekoru kırıldı!

Süper Lig’de Teknik Direktör değişiklik rekoru kırıldı!
Sona eren Türkiye Süper Ligi 2014-2015 sezonunda, takımların teknik direktör değişikliklerinin gündeme sezona damga vurduğu ortaya çıktı.

Medya Takip Ajansı Interpress’in yaptığı araştırmaya göre, sezonun bitmesine 2 hafta kala G.Birliği’nde görevden ayrılan teknik direktörü Mesut Bakkal’dan sonra sezon boyunca Süper Lig’de 12 takım toplam 18 teknik adam ile yollarını ayırmıştı. Gerçekleşen bu son değişiklikle birlikte Süper Lig tarihinin en çok antrenör değişikliği yaşanan sezon rekoru da kırılmış oldu. 2013-2014 sezonu sonunda toplam 14 teknik direktör değişikliği ile Süper Lig’de son yılların değişiklik rekoru kırılırken, 2014-2015 sezonunda gerçekleşen değişikliklerle bu sayı 18’e yükseldi.

Geride bıraktığımız sezonda K. Erciyesspor’da Bülent Korkmaz – Uğur Tütüneker – Mehmet Özdilek ve Fatih Tekke, G.Birliği’nde Mustafa Kaplan – İrfan Buz ve Mesut Bakkal, Kasımpaşa’da Şota Arveladze – Jan Wouters ve Önder Özen, Balıkesirspor’da İsmail Ertekin – Kemal Özdeş ve Cihat Aslan, Galatasaray’da C. Prandelli – Hamza Hamzaoğlu, Trabzonspor’da V. Halilhodzic – Ersun Yanal, T. Konyaspor’da Mesut Bakkal – Aykut Kocaman, Ç. Rizespor’da Mehmet Özdilek – Hikmet Karaman, Sivasspor’da Roberto Carlos – Sergen Yalçın, Akhisar BŞB.’de M. Reşit Akçay – Reborto Carlos, Eskişehirspor’da Ertuğrul Sağlam - Michael Skibbe, K. Karabükspor’da da Tolunay Kafkas’ın yerine Yılmaz Vural görev aldı.

Süper Lig’de yer alan altı takım F.Bahçe, Beşiktaş, Mersin İdman Yurdu, Bursaspor, İst. Başakşehir ve G.Antep ise teknik adam değişikliği yapmadan sezonu tamamladılar.

TAKIMANTRENÖR

1) K. Erciyesspor Bülent Korkmaz / Uğur Tütüneker / Mehmet Özdilek / Fatih Tekke
2) G.Birliği Mustafa Kaplan / İrfan Buz / Mesut Bakkal / Mustafa Kaplan
3) Kasımpaşa Şota Arveladze / Jan Wouters / Önder Özen
4) Balıkesirspor İsmail Ertekin / Kemal Özdeş/ Cihat Aslan
5) T. Konyaspor Mesut Bakkal / Aykut Kocaman
6) Trabzonspor V. Halilhodzic / Ersun Yanal
7) G.Saray C. Prandelli / Hamza Hamzaoğlu
8) Ç. Rizespor Mehmet Özdilek / Hikmet Karaman
9) Sivasspor Roberto Carlos / Sergen Yalçın
10) Akhisar BŞB. M. Reşit Akçay / Roberto Carlos
11) Eskişehirspor Ertuğrul Sağlam / Michael Skibbe
12) K. Karabükspor Tolunay Kafkas / Yılmaz VuralBİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER