Showtime da Apple Tv'de!

Showtime da Apple Tv'de!
CBS, Showtime için OTT (Over the Top) servisine geçtiğini açıkladı. Böylece Showtime, HBO’dan sonra Apple TV’ye katılan bir diğer kanal oldu.

Peki OTT ne demek? OTT yani Over the Top'ı kısa ve öz bir şekilde, ekstra bir vericiye ihtiyaç duymadan internet üzerinden yayın yapma olarak açıklayabiliriz. Showtime bu hizmeti 12 Temmuz'da Ray Donovan ve Master of Sex’in yeni sezonlarıyla birlikte sunmaya başlayacak.

CBS geçtiğimiz ekim ayında CBS Access ile OTT için ilk adımlarını atmıştı. CBS'in yönetim kurulu başkanı Leslie Moonves, Showtime yönetim kurulu başkanı olan Matthew C. Blank ile birlikte konuyla ilgili olarak şu şekilde konuştu: "Showtime OTT sayesinde milyonlarca potansiyel izleyiciye ve müşteriye ulaşabilecek. CBS olarak her zaman teknolojinin bize sunduğu imkanlardan faydalanarak daha fazla izleyiciye ulaşmayı hedefliyoruz. Özellikle Showtime gibi başarılı bir paralı kanalınız ve Apple TV gibi harika bir ortağınız varsa..."

Showtime 30 günlük deneme sürecini Apple kullanıcılarına ücretsiz olarak sunacak. iPhone, iPad, iPod Touch ve Apple TV kullanıcıları Showtime’a da 10.99 dolar gibi bir meblağ karşılığında üye olabilecekler. Fakat bu hizmet Apple’ın yerel kanal vericileri ile yaşadığı problemler sebebiyle ileri bir zamana ertelenebilir.
Böylece OTT yarışında eklenen son kanal Showtime olacak. Daha önce Starz (Black Sails) da bu uygulamaya geçeceğini açıklamıştı. Ayrıca bu yılın ilk aylarında da Viacom’a satışından sonra Nickelodeon da OTT planlarını duyurmuştu.

Showtime bu sene Homeland, The Affair, Penny Dreadful, Shameless, House of Lies, Nurse Jackie, Happyish ve Episodes dizilerinin yanına Billions ve Twin Peaks dizilerini de ekleyecek.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER