Peaky Blinders'ın filmi Netflix'te yayınlanacak!

Peaky Blinders'ın filmi Netflix'te yayınlanacak!
Netflix; BBC
Peaky Blinders'ın uzun zamandır beklenen filminden nihayet yeni haberler var.

Deadline'ın haberine göre film, dizinin dijitaldeki yayıncısı Netflix'te ekrana gelecek. Oppenheimer'la Oscar ödülü kazanan Cillian Murphy, karakterini canlandırmak üzere geri dönecek. Dizinin yaratıcısı Steven Knight'ın senaryosunu yazdığı filmin çekimleri bu yıl içinde başlayacak. İsimsiz filmin yönetmenliğini Tom Harper (Heart of Stone, The Aeronauts, War & Peace) üstleniyor. Harper, 1. sezonun ikinci yarısındaki bölümleri de yönetmişti.

Knight daha önce filmin hikayesinin İkinci Dünya Savaşı sırasında geçeceğini söylemiş olsa da olay örgüsü detayları ve oyuncu kadrosu gizli tutuluyor.

Fenomen haline gelen Peaky Blinders, 2013 yılında Birleşik Krallık'ta BBC Two'da yayınlanmaya başladı ve 2014 yılında Netflix de katıldı. Dizi, dördüncü sezonunun En İyi Drama dalında BAFTA kazanmasının ardından 2019 yılında BBC Two'dan BBC One'a geçiş yaptı. Toplamda altı sezon sürdü ve 2022'de sona erdi. 

O dönemde Murphy'nin karakteri Tommy Shelby, kuzeni Michael'ı öldürmek de dahil olmak üzere pek çok hesabı kapatmış ve aile şirketinin dizginlerini kız kardeşi Ada'ya devrettikten sonra beyaz bir ata binerek gün batımına doğru yola çıkmıştı. Filmin dizinin hikayesini tamamlaması bekleniyor. Ancak iki uzantı dizi projesiyle devam etme ihtimali de bulunuyor.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER