Antonio Hopkins'in başrolünde olduğu Those About To Die, 18 Temmuz'da başlıyor

Antonio Hopkins'in başrolünde olduğu Those About To Die, 18 Temmuz'da başlıyor
Peacock
Oscar ödüllü usta oyuncu Antonio Hopkins'in başrolünde olduğu Those About To Die dizisi izleyiciyle buluşmaya hazırlanıyor. Teaser trailerı yayınlanan dizinin 18 Temmuz'da başlayacağı duyuruldu.

Diziyi ABD'de NBCUniversal'a bağlı dijital platform Peacock yayınlayacak. Yönetmen Roland Emmerich (Moonfall, Independence Day, Godzilla) imzalı tarihi dram dizisini ülkemizde ise Prime Video Türkiye ekrana getirecek. Prime Video, geçtiğimiz yıl Türkiye dahil seçili Avrupa ülkeleri için projenin yayın hakkını almıştı.


Daniel P. Mannix'in aynı adlı tarih kitabından ilham alan 10 bölümlük dizi, izleyicileri antik Roma'daki araba yarışlarının ve gladyatör dövüşlerinin muhteşem, karmaşık ve yozlaşmış dünyasına taşıyacak.

Dizide İmparator Vespasian rolünü Anthony Hopkins (The Silence of the Lambs, King Lear), Tenaz rolünü Iwan Rheon (Game of Thrones), Titus Flavianus rolünü Tom Hughes (The English, Victoria), Cala rolünü Sara Martins (Tell No One, Death in Paradise) ve Viggo rolünü Jóhannes Haukur Jóhannesson (Game of Thrones) üstleniyor. 

Dizide ayrıca Jojo Macari (Sex Education), Gabriella Pession (Crossing Lines), Dimitri Leonidas (Rosewater, Renegades), Moe Hashim (Ted Lasso), Rupert Penry-Jones (Whitechapel),Eneko Sagardoy (Elite), Pepe Barroso (Gran Turismo),Gonçalo Almeida (Amor, Amor),Kyshan Wilson (Under the Amalfi Sun) ve Alicia Edogamhe (Summertime) gibi oyuncular rol alıyor.

Dünyanın en zengin şehri ve Roma İmparatorluğu'nun merkezi olan “Panem et Circenses” (Ekmek ve Eğlence, Roma, MS 79), büyüyen imparatorlukta çalışmak için yoğun bir köle işçi akını almaktadır. Huzursuzluğu artan ve giderek daha fazla şiddete başvuran Roma halkını kontrol altında tutabilen iki şey, sunulan bedava yemek ve araba yarışlarının ve gladyatör dövüşlerinin yarattığı görkemli eğlence ortamıdır.

Those About To Die dizisi; kana susamışların, açgözlülerin, güç peşinde koşanların ve yozlaşmanın hakim olduğu bu dünyayı derinlemesine keşfe çıkıyor. Circus Maximus'taki yarışlar, asillere ait dört kuruluş olan mavi, kırmızı, beyaz ve yeşil grupları tarafından kontrol edilmektedir. Bu dört grubun hisselerine sahip olmak da Roma'da en değerli varlık olarak kabul edilmektedir. Halkın eğlence zevki kana bulandıkça ve açgözlülük arttıkça dövüşler için özel olarak tasarlanan bir stadyum olan Colosseum'a ihtiyaç duyulur. Stadyumun görkemi, gladyatör ve hayvan dövüşlerine olan ilgiyi daha da büyütür ve büyüyen eğlence sektörü yeraltı dünyasında oldukça ilgi toplar ve bahis, bu eğlencenin bir parçası haline gelir. Tribünlerin altındaki bu yeraltı dünyasında çalışan ve yaşayan binlerce insan, dövüşlerin yapılabilmesi için can verecektir.

Senaryosu Oscar adayı baş yazar Robert Rodat (The Patriot, Saving Private Ryan) tarafından yazılan dizinin yönetmenliğini Roland Emmerich ile birlikte Marco Kreuzpaintner (Beat, The Lazarus Project) üstlendi.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER