Agatha Christie'nin Yedilerin Gizemi romanı Netflix'te dizi oluyor

Agatha Christie'nin Yedilerin Gizemi romanı Netflix'te dizi oluyor
Netflix'ten de bir Agatha Christie uyarlaması geliyor. Ülkemizde "Yedilerin Gizemi" adıyla yayımlanan The Seven Dials Mystery adlı romanın dizi olacağı açıklandı.

Broadchurch’ün yaratıcısı Chris Chibnall'ın (Broadchurch, Doctor Who) hazırlayacağı dizinin bölümlerini Chris Sweeney (The Tourist, Back to Life) yönetecek. Çekimlerine bu yaz başlanacak. Orchid Pictures yapımını üstlenecek. Imaginary Friends adlı şirketi aracılığıyla Chris Chibnall ve Agatha Christie Limited’den James Prichard dizide yürütücü yapımcı olarak yer alıyor.

Kitabın Kısa Konusu:

"İflah olmaz bir uyku bağımlısı olduğunu kanıtlayan Gerry Wade’e arkadaşları bir şaka yapmak isterler. Sekiz çalar saatin sabah 6.30’dan başlayarak art arda çalması planlanır. Ancak sabah olduğunda saatlerden birinin kaybolduğu ve yapılan şakanın istenmeyen trajik sonuçlara yol açtığı görülür.

Chimneys Köşkü’nde dört yıl aradan sonra bir cinayet daha işlenmiştir ve bu son olmayacaktır. Cinayet mahallinde yedi çalar saatin bulunması ve kurbanların ağızlarından dökülen son sözlerin “Yedi Kadran” olması tesadüfi değildir. Tüm bilinmezler düğümü bu iki sözcükte saklıdır… İşi çözmek ise Başmüfettiş Battle ve arkadaşlarına düşer."

Yedilerin Gizemi romanı daha önce TV filmi olarak ekrana uyarlandı ve 1981 yapımı Seven Dials Mystery izleyiciyle buluştu. Romanın merkezindeki Chimneys Köşkü, Christie'nin “Köşkteki Esrar” romanına ismini veren mekandır. Romanın ana karakterlerinden Başmüfettiş Battle ve Lady Eileen ‘Bundle’ Brent, Yedilerin Gizemi romanının da ana karakterlerindendir. Köşkteki Esrar romanı 1926’da, Yedilerin Gizemi ise 1929’da yayımlanmıştır.

Marple ya da Poirot romanlarından birisi olmayan Köşkteki Esrar ise daha önce Agatha Christie’s Marple dizisi için uyarlandı. 5. sezon 2. bölümde Bundle’ı Dervla Kirwan canlandırdı. Başmüfettiş Battle ise yerini Marple'a bırakmış oldu.

Birkaç yıldır Christie romanlarını mini dizi olarak ekrana taşıyan BBC ise "Sıfıra Doğru" romanının dizi uyarlaması Towards Zero'yu sıradaki uyarlaması olarak ekrana getirecek. Dizinin yine Noel zamanı yayında olması bekleniyor.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER