Arzu Okay, 37 yıl sonra Görkem Yeltan'ın ilk filmiyle Beyazperde'de!

Arzu Okay, 37 yıl sonra Görkem Yeltan'ın ilk filmiyle Beyazperde'de!
Oyuncu Görkem Yeltan'ın yönetmenliğini yaptığı, ilk uzun metrajlı filmi 'Yemekteydik ve Karar Verdim'in çekimleri İstanbul'da başladı. Televizyon seyircisinin Süper Baba, Kara Melek, Yılan Hikayesi, Aşk Yakar ve son olarak Küçük Hanımefendi dizilerinden hatırlayacağı oyuncu ve yazar Görkem Yeltan, Uzak İhtimal filmi ile 28. Uluslararası İstanbul Film Festivali'nde En İyi Senaryo ödülünün de sahibi olmuştu.

Rıza Gürsoy ve ailesinin Kurban Bayramı süresince yaşadıklarının anlatıldığı filmin başrollerinde geniş bir oyuncu kadrosu yer alıyor. Arzu Okay, Mehmet Güreli ve Sema Poyraz gibi deneyimli oyunculara, Gökçer Genç, Ayçıl Yeltan, Kaan Çakır, Turgay Aydın, Görkem Yeltan, Ilgaz Kocatürk ve Yasemin Zamanpur eşlik ediyor. Yeşilçam'ın ünlü oyuncusu Arzu Okay da 37 yıl sonra bu filmle beraber sinemaya dönüyor.Burcu Aktaş, Yalçın Akyıldız, Nilüfer Uğur Dalay ve Görkem Yeltan'ın senaryosunu beraber kaleme aldıkları 'Yemekteydik ve Karar Verdim'in yapımcılığını Yeditepe Film üstleniyor. Görüntü yönetmenliğini Ercan Özkan'ın gerçekleştirdiği filmin özgün müziklerini ise Yalçın Akyıldız yapıyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü'nden yapım desteği alan filmin çekimlerinin 4 hafta içinde İstanbul, Gebze ve Bodrum'da tamamlanması planlanıyor. 

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER