Netflix'in yeni suç draması Department Q'nun ana kadrosu belli oldu!

Netflix'in yeni suç draması Department Q'nun ana kadrosu belli oldu!
Josh Shinner/Getty/FX/Leigh Lothian
Netflix'in yeni suç draması Department Q'nun ana kadrosu belli oldu.

Deadline'ın haberine göre Matthew Goode, Chloe Pirrie, Alexej Manvelov, Leah Byrne ve Kelly Macdonald başrolleri üstlendi. Oyuncu kadrosunda ayrıca Mark Bonnar, Shirley Henderson, Jamie Sives ve Kate Dickie de yer alıyor.

Danimarkalı yazar Jussi Adler-Olsen'in kaleme aldığı suç romanlarının yeni dizi uyarlaması showrunner Scott Frank'in (The Queen's Gambit) imzasını taşıyor. Senaryosu Frank, Chandni Lakhani, Stephen Greenhorn ve Colette Kane tarafından yazıldı. Frank sekiz bölümün ilk ikisini yönetiyor. Çekimler dizinin geçeceği Edinburgh'da devam ediyor.

Goode, Department Q'da DCI Carl Morck'u canlandıracak. Şiddet içeren bir olayın Morck'un hayatını altüst etmesinin ardından, duygusal olarak yara alan dedektif, işe döndüğünde faili meçhul vakalar birimi Q Departmanı'nı kurmakla görevlendirilir. İlk başta günlerini boşa harcamaktan mutlu olur ancak dedektiflik içgüdüleri nihayetinde yeniden uyanır ve yeni departmanı, uyumsuz ve başına buyruk bir ekip için bir mıknatıs haline gelir.

Pirrie, acımasız ve hırslı savcı Merrit Lingard'ı canlandırıyor. Macdonald ise polis memurlarını sahaya geri döndürmekle görevli bir terapist olan Dr. Rachel Irving rolünü üstleniyor.

Manvelov, Avrupa'ya kaçmak zorunda kalan ve nihayetinde yeni departmanın bir parçası haline gelen Suriyeli polis Akram Salim'i canlandırıyor. Byrne, bir çöküşle sarsılan ve DCI Morck'un ekibinde kendini kanıtlamak için bir şans arayan yıldız polis adayı Rose rolünü üstleniyor.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER