The Book Of Eli'ın öncesini konu alan yeni bir dizi geliyor!

The Book Of Eli'ın öncesini konu alan yeni bir dizi geliyor!
David Lee/Warner Bros./Lloyd Pursall
The Book Of Eli'ın öncesini konu alan yeni bir dizi için hazırlıklara başlandı.

Deadline'ın haberine göre yeni dizi projesi "prequel" özelliğinde olacak, yani filmin hikâyesinin öncesinde geçecek. Denzel Washington'ın filmde canlandırdığı Eli karakterine John Boyega hayat verecek Yayıncı için görüşmelere yakın zaman içinde başlanacak.

2010 yapımı filmin senaristliğini üstlenen Gary Whitta, yeni dizinin de senaryosunu kaleme alıyor. Yönetmenler Albert ve Allen Hughes, yönetici yapımcı olarak dahil oldular. Filmin yapımcısı Alcon Entertainment, dizi projesinin de yapımını üstlendi. Dağıtımcısı Warner Bros. ise prequel projeye dahil olmuş değil.

Distopik bir gelecekte geçen bilim kurgu filmi The Book of Eli'da güneş patlaması sonrası kavrulmuş dünyada sağ kalanlardan olan Eli adlı bir adamın yok olmanın eşiğine gelen insanlığı kurtaracak olan bir kitabı koruma mücadelesi anlatılıyor. Dizinin ise felaketin 30 yıl sonrasında geçen filmin aksine, felaketin yaşandığı dönemde ya da hemen sonrasında başlaması bekleniyor.

Star Wars'la bilinen John Boyega'nın kariyerinde Netflix filmi They Cloned Tyrone, Sundance ödüllü Breaking, kendisine Altın Küre ve Critics Choice kazandıran mini dizi Small Axe de bulunuyor. Oyuncu, yakında Cathy Yan imzalı bilim kurgu-romantizm filmi Freshening'le ekranda olacak.

Yapım şirketi Alcon Entertainment, bir diğer bilim kurgu klasiği Blade Runner 2049'un devam dizisi Blade Runner 2099'ın hazırlıklarını da sürdürüyor. Diziyi Prime Video ekrana getirecek.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER