Amazon'dan Blade Runner dizisi geliyor!

Amazon'dan Blade Runner dizisi geliyor!
Amazon'dan Blade Runner dizisi geliyor.

Kasım 2021'de ilk kez proje haberi gelen "Blade Runner 2099" dizisi platformdan resmi onayı da aldı. Oyuncular eşliğinde çekilecek yeni dizi, 2017'de vizyona giren Blade Runner 2049 filminin devam dizisi olacak. Silka Luisa, showrunner olarak görev alacak. 

İlk filmi hazırlayan usta yönetmen Ridley Scott, şirketi Scott Free Productions üzerinden projeye yönetici yapımcı olarak dahil oldu. Blade Runner 2049'ın senaristlerinden Michael Green de yönetici yapımcıların arasında yer alıyor. 2011'de Blade Runner'ın film, TV ve aksesuar haklarını alan Alcon Entertainment ise yapımcıların arasında bulunuyor. Konusunun detayları ise şimdilik açıklanmadı.

Orijinal Blade Runner filmi 1982'de izleyiciyle buluştu. Philip K. Dick'in “Do Androids Dream of Electric Sheep?” kitabından esinlenilerek hazırlanan filmde başrol oyuncusu Harrison Ford'a Rutger Hauer, Sean Young ve Edward James Olmos eşlik etti. 2017'deki filmde Ford ve Olmos'un yanı sıra Ryan Gosling, Jared Leto, Ana de Armas, Sylvia Hoeks, Robin Wright, Mackenzie Davis, Carla Juri, Lennie James ve Dave Bautista rol aldı. 150 milyon dolar bütçeli film 259 milyon dolar gişe hasılatı elde etti.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER