İstanbul Uluslararası Sanat ve Kültür Festivali 2. gün etkinlikleri gerçekleştirildi!

İstanbul Uluslararası Sanat ve Kültür Festivali 2. gün etkinlikleri gerçekleştirildi!

Bir kültür başkenti olan İstanbul’da, dünyanın farklı kentlerinden ünlü sanatçılar ve fikir önderlerini, sanatseverler ile bir araya getiren İstanbul Sanat ve Kültür Festivali Vakko Istancool, heyecan verici ve orijinal içeriği ile Vakko ana sponsorluğunda 5. kez düzenleniyor. 

22 Mayıs tarihinde başlayan Festival’in ikinci gün etkinlikleri Vakko Moda Merkezi Nakkaştepe’de gerçekleştirildi. Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen isimlerinin katıldığı etkinlikler sanatseverler tarafından büyük bir ilgi ile takip edildi.

Vakko ana sponsorluğunda beş yıldır gerçekleştirilen İstanbul Uluslararası Sanat ve Kültür Festivali Vakko Istancool, sanat, moda, müzik, tasarım ve sinemanın öncülerini bir araya getirerek kültürel ilişkiler inşa etmeyi amaçlıyor. Sergiler, film gösterimleri, paneller, söyleşiler gibi farklı etkinlikler içeren Festival sadece İstanbullu’ların değil tüm dünyadan sanatseverlerin büyük ilgisini çekiyor. 

22 Mayıs’ta başlayan ve 3 gün süren Festival’in ikinci gün etkinlikleri Vakko Moda Merkezi Nakkaştepe’de gerçekleştirildi. Daniel Arsham, Juliette Lewis, Sven Schumann, Harvey Keitel, Craig McDean, Edward Enninful, Armand Limnander, Trevor Paglen, Stephen Jones, Gianluca Longo, Giambattista Valli, JR, Zülfü Livaneli ve Barbaros Altuğ gibi hepsi kendi alanında ünlü sanatçıların katıldığı etkinlikler sanatseverler tarafından büyük bir ilgi ile izlendi.


İstanbul Uluslararası Sanat ve Kültür Festivali gibi önemli bir festivale 5 yıldır destek olmaktan büyük mutluluk duyduğunu dile getiren Vakko Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cem Hakko: “Kurulduğumuz günden bugüne, moda ve sanatı ayrılmaz bir bütün olarak görüyoruz. Türkiye’de müzesi, kütüphanesi ve okulu olan tek moda kuruluşuyuz. Kütüphanemizle sanatseverlere moda, sanat, mimari gibi farklı yaratıcı alanda birçok kaynak sunarken, Vakko Esmod Moda Akademisi ile modayı yaşam biçimi olarak benimseyen, tasarım kültürü ve marka bilinci yüksek yaratıcılar yetiştirmeyi hedefliyoruz. Bu alanda yaptığımız tüm bu çalışmalarla sektörde fark yarattığımıza inanıyorum. Bunlar dışında, kültür ve sanata dikkat çekmek ve hayatımızın içine katmak için yaptığımız birçok farklı proje var. Beş yıldır destek verdiğimiz İstanbul Uluslararası Sanat ve Kültür Festivali Vakko Istancool da bunlardan biri. Festival bir kültür başkenti olan İstanbul’da, dünyanın farklı kentlerinden ünlü sanatçılar ve fikir önderlerini, sanatseverler ile bir araya getiriyor. Bunun bir parçası olmak ve etkinliklerin bir bölümünü kültür ve sanatla iç içe yaşayan Vakkko Moda Merkezi Nakkaştepe’de gerçekleştirmek benim için mutluluk verici.” dedi.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER