Spartacus'un devam dizisi Spartacus: House Of Ashur onay aldı!

Spartacus'un devam dizisi Spartacus: House Of Ashur onay aldı!
Starz
Spartacus'e devam dizisi geliyor.

Şubat ayında ilk kez haberi gelen projenin adı "Spartacus: House Of Ashur" olarak açıklandı. 10 bölümlük onayı alan sezon yine Starz kanalında yayınlanacak. Steven S. DeKnight bir kez daha showrunner/yönetici yapımcı olarak görev alacak. Lionsgate Television ise yapımını üstlenecek.

Orijinal dizide Ashur karakterini canlandıran Nick Tarabay ise başrolü üstlenecek. Ashur karakteri 2. sezonda, yani Spartacus: Vengeance'ın sonunda ölmüştü. Ancak yeni dizi karakterin ölmediği alternatif bir zamanda geçecek.

Romalıların Spartaküs'ü öldürüp isyanı bastırmasının ardından bir dönem Batiatus tarafından yönetilen gladyatör okulunun başına Ashur'un geçmesiyle yola devam edilecek. Diğer orijinal karakterlerin durumu hakkında ise bir açıklama yapılmadı.

2010'da "Blood and Sand" sezonuyla başlayan Spartacus, "Vengeance" ve "War of the Damned" sezonlarıyla devam etti ve 2013'te final yaptı. Ayrıca Spartacus: Gods of the Arena adlı prequel bir mini dizi de yayınlandı. Kanser hastası olan Andy Whitfield'in vefatının ardından 2. sezonla birlikte başrole Liam McIntyre geldi.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER