MIPCOM: Merzigo ve Cocoa Media, Türk yapımlarının yayını için yeni bir anlaşmaya imza attı

MIPCOM: Merzigo ve Cocoa Media, Türk yapımlarının yayını için yeni bir anlaşmaya imza attı
Merzigo ve Cocoa Media, Türk yapımlarının yayını için yeni bir anlaşmaya imza attı.

Variety'nin özel haberine göre Christian Toksvig'in kurucusu olduğu Cocoa Media, yeni ve klasikleşmiş Türk yapımlarını FAST Channels tabiriyle de bilinen, reklama bağlı ücretsiz yayın yapan kanallara getirmek üzere harekete geçti.

Eğlence sektöründeki firmalara dijitaldeki operasyonlarını büyütmeleri, yeni kitlelere ulaşmaları ve kâr oranlarını artırmaları konusunda hizmet sunan Merzigo'nun Acun Medya, Tims & B, Kanal D, FOX ve TV8 gibi önemli yapım şirketleriyle ve kanallarla anlaşmaları bulunuyor. Tarafların ortaklığına dahil olan dizilerin arasında Muhteşem Yüzyıl, Muhteşem Yüzyıl: Kösem, Adını Feriha Koydum, Kadın, Yasak Elma, Yalı Çapkını, Sen Çal Kapımı ve Mucize Doktor gibi yapımlar bulunuyor.

Diziler, bölgesine göre değişmekle birlikte altyazılı veya dublajlı olarak yayınlanacak. Cocoa Media'nın FAST içerikleri "Merhaba Turkish Drama" ve "Merhaba Turkish Films" adlı kanallarda yayınlanacak. Önümüzdeki aylarda yayına başlayacak kanallar Almanya'da Samsung TV Plus'ta ve LG Channels'ta, Avrupa'da ve Latin Amerika'da Philips Titan cihazlarda ve de Rlaxx TV'de olacak. Diğer platformlar yakında duyurulacak.

Merzigo Yönetim Kurulu Başkanı Yiğit Doğan Çelik, Cocoa Media'yla yapılan ortaklığa ilişkin şunları söyledi: “YouTube ve Meta'nın resmi ortağı olarak son beş yıldır dijital içerik işinin içindeyiz. Türkçe içeriğin AVOD ve FAST alanında daha fazla erişim ve para kazanma açısından büyük bir potansiyele sahip olduğuna inanıyoruz ve Cocoa Media ile bu ortaklığı başlatmaktan gurur duyuyoruz,” dedi.

Toksvig ise yaptığı açıklamada, "Türk televizyon dizileri son 10 yılda dünya çapında popülerlik patlaması yaşadı; tüketiciler aile, aşk, ihanet ve entrika merkezli, genellikle güçlü kadın karakterlerin başrolde olduğu hikayelerden etkilendiler. Uluslararası yayıncılar için reytingde kazanan olduklarını ve son zamanlarda dijital platformlar için etkileşim kaynakları olduklarını kanıtladılar.

Göze çarpacak şekilde eksik oldukları yerlerden biri, tüketicilerin zamanlarının çoğunu harcadığı, hızla büyüyen FAST servisleri. Bu açılış da bunu telafi ediyor," sözlerine yer verdi.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER