MIPCOM: Acun Medya, The 1% Club formatının Türkiye haklarını aldı

MIPCOM: Acun Medya, The 1% Club formatının Türkiye haklarını aldı
ITV
Acun Medya yeni formatını buldu.

Cannes'da bugün itibarıyla başlayan içerik fuarı MIPCOM'dan yeni bir satın alma haberi geldi. Acun Ilıcalı'nın kurucusu olduğu Acun Medya, BBC Studios imzalı quiz formatı The 1% Club'ın haklarını aldı. C21 Media'nın haberine göre formatın yerli versiyonu TV8 kanalında yayınlanacak. 10 bölüm olması planlanan sezonun prodüksiyonu 2023 bitmeden başlayacak ve 2024'ün ilk yarısında ekrana gelecek.

The 1% Club, stüdyo seyircisinden oluşan 100 kişinin yer aldığı bir yarışma formatı ve seyirciler yarışma boyunca bir dizi soruya cevap veriyor. Yarışmacıların sona gelebilmek ve büyük ödülü kazanabilmek için ülkenin yalnızca %1'inin cevaplayabileceği bir soruya cevap vermeleri gerekiyor.

ACUNMEDYA ile çalışacağı için heyecan duyduğunu belirten BBC Studios Küresel Format Satışları Kıdemli Başkan Yardımcısı André Renaud şu ifadeleri kullandı: “Başarısı gün geçtikçe artan The 1% Club, uluslararası yedi bölgeye ulaştı. Aynı zamanda çeşitli yerlerde, birçok pazarda ikinci ve üçüncü sezonlara geçerek daha da güçlenmeye devam ediyor. Yükselen başarısıyla gelecekte daha fazla ülkenin The 1% Club'a katılacağından eminim. MIPCOM 2023 fuarında da yeni bir bölgeye imza attık. Popüler eğlence formatlarını Türk izleyicilerle buluşturma konusunda harika bir geçmişe sahip olan ACUNMEDYA formatımızı satın aldı. ACUNMEDYA ile çalışmaktan ve Türk izleyicilerin formata dahil olmasından büyük bir  heyecan duyuyoruz.”

ACUNMEDYA CEO'su Ebru Atasav Tahrancı "BBC Studios'un birçok ülkede ilgiyle takip edilen formatı The 1% Club'ı Türk izleyicilerle buluşturacağımız için çok mutluyuz. Yarışma formatının uluslararası başarısı göz önüne alındığında, TV8’de yayınlanan eğlence formatlarımıza mükemmel bir ekleme yapmış olduk. Bu yeni yarışma formatımızı izleyicilerimizle paylaşmak için sabırsızlanıyoruz.” 

The 1% Club, seyirciyle ilk olarak İngiltere'deki kanallardan ITV'de buluştu. Magnum Media'nın yapımcısı olduğu şovu İngiliz komedyen Lee Mack sunuyor ve büyük ödül 100,000 £. Format MIPCOM 2023'ün dün açıklanan Uluslararası Format Ödülleri'nde Stüdyoda Hazırlanan En İyi Oyun Şovu Formatı ödülünü aldı.

Formatın Seven Network'te yayınlanan, Jim Jefferies'in sunucusu olduğu Avustralya versiyonunun 2. sezon çekimleri yakın zaman önce tamamlandı. BBC Studios France'ın hazırladığı Fransa versiyonu ise France Télévisions'ta yayınlanıyor ve 3. sezonuna hazırlanıyor.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER