Leylifer dizisi Avrupa prömiyerini MIPCOM'da gerçekleştirecek

Leylifer dizisi Avrupa prömiyerini MIPCOM'da gerçekleştirecek
Türkiye’nin deneyimli dağıtım şirketi Inter Medya ve Kolombiyalı Caracol Televisión arasında imzalanan ortak prodüksiyon anlaşmasının ilk içeriği olan Âlim Yapım imzalı Leylifer dizisi Avrupa prömiyerini bu yılki MIPCOM'da gerçekleştirecek.

Çekimlerini Türkiye'de tamamlayan dizi, Latin Amerika'daki açılışını geçtiğimiz kasım ayında düzenlenen MIPCANCUN'da gerçekleştirmişti. Dizi, böylece Avrupa'ya ilk adımını atmış da olacak.

Caracol Televisión Uluslararası Satış Başkan Yardımcısı Lisette Osorio, konuyla ilgili şunları söyledi: 

‘Türk dizilerinin güçlü anlatımını küresel pazara yönelik prodüksiyon uzmanlığımızla buluşturan, trend belirleyen formülümüzle ileriye adım atmaktan gurur duyuyoruz. Hikâye anlatıcılığının iki uluslararası gücü olan Inter Medya ve Caracol arasındaki bu sanatsal ortaklık, hem Kolombiya hem de Türk kültürlerini birleştiren, ustalıkla örülmüş bir hikâye olan Leylifer'i doğurdu.'

Inter Medya Başkan Yardımcısı ve Satış ve Satın Alma Başkanı Beatriz Cea Okan şöyle konuştu:

‘Caracol Televisión ve Alim Yapım işbirliğiyle hayata geçirilen Leylifer’i Avrupa sahnesine tanıtmanın heyecanını yaşıyoruz. Kolombiya ile Türkiye arasında bir köprü görevi gören bu yapım, Türk dizilerinin zengin unsurlarını DNA'sında taşıyan, gerçekten başarılı bir Türk-Kolombiya ortak yapımı. Latin Amerika ve Türkiye arasındaki ilk ortak yapım olan Alim Yapım imzasını taşıyan bu proje, bundan sonra hayata geçireceğimiz projeler için oldukça başarılı bir başlangıç noktası oluşturuyor.'

Alim Yapım Kurucu Ortağı Kadir Doğulu ise Türkiye'de geçen bir hikayeyle Kolombiyalı izleyicinin izleme alışkanlıklarına hitap etmek için hassas ve titiz bir çalışma yürüttüklerini belirterek "İki kültür arasında güzel bir köprü görevi görecek bu dizinin bize değerli bir deneyim sunacağına inanıyorum," dedi. Kadir Doğulu ayrıca Alim Yapım olarak bu projenin oluşturulmasında Inter Medya ve Caracol Televizyonu ile işbirliği yapmaktan büyük memnuniyet duyduğunu ifade etti.

Senaristliğini Nihan Eren’in, yönetmenliğini Metin Balekoğlu ve Dilek Korkmaz’ın yaptığı Leylifer dizisi bir Türkle evli olan Kolombiyalı bir kadının, İstanbul’da yaşadığı bir trajedi sonunda hiç tanımadığı bir kültürde 2 çocuğuyla kalarak verdiği mücadeleyi anlatıyor. Geçtiğimiz Mayıs ayında duyurulan dizi, 120 bölüm olarak çekildi.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER