Planet Earth III belgeselinin fragmanı yayınlandı!

Planet Earth III belgeselinin fragmanı yayınlandı!
Emmy ve BAFTA ödülleriyle dünyada ses getiren BBC belgeseli Planet Earth, 8 bölümlük üçüncü serisiyle hayranlarını sevindirmeye geliyor. Sir David Attenborough’nun sunduğu ve Akademi ödüllü besteci Hans Zimmer’ın şarkılarını bestelediği Planet Earth III’ün yıldızlarla dolu müzik kadrosu ve ilk fragmanı yayınlandı.

BBC Studios'un merakla beklenen doğa tarihi belgeseli Planet Earth III'ün dünya çapında ilk kez gösterilen kapsamlı fragmanı yayınlandı. Fragmana Akademi ödüllü besteci Hans Zimmer, Mercury Ödülü adayı şarkıcı ve söz yazarı RAYE ve Brit ödüllü ve Grammy adayı grup Bastille tarafından Emmy ve BAFTA ödüllü besteci grubu Bleeding Fingers Music iş birliğiyle yaratılan ve seslendirilen “Mother Nature” şarkısı eşlik ediyor. RAYE tarafından yazılıp seslendirilen ve Bastille’in solisti Dan Smith'in büyüleyici vokalleriyle birleşen şarkı, belgesel boyunca vurgulanan dünyanın güzelliğini, kırılganlığını ve dayanıklılığını  güzel ve etkileyici sözleriyle yansıtıyor.

Kapsamlı fragmanda yer alan çarpıcı görseller, belgeselde yer alacak dünyanın dört bir yanından olağanüstü hayvanlara dair çarpıcı bir bakış sunuyor. Besteleriyle dünyayı kasıp kavuran Hans Zimmer, “Kendi gezegenimizin ekosisteminde her gün doğal olarak meydana gelen olaylardan daha destansı hikayeler yoktur. BBC'nin doğa tarihi belgesel ve dizilerinden herhangi biri için müzik yapmak benim için her zaman bir onurdur. Planet Earth III için Bastille ve RAYE'in dünya çapındaki inanılmaz yeteneklerini bir araya getirerek hem belgesel için harika bir ses ortamı hem de güzel ve dokunaklı bir parça olan Mother Nature'ı yaratmak benim için müthiş bir ayrıcalık” ifadelerini kullanarak parçaya, ekibe ve belgesele hayranlığını dile getirdi. 

Planet Earth üçüncü serisinde izleyiciyi doğanın güzellikleriyle karşılıyor

Emmy ve BAFTA ödüllü ses getiren belgesel Planet Earth II, 7 sene sonra merakla beklenen üçüncü serisinde dünyanın harikalarını gözler önüne sererek kıtalar arası yolculuk yapacak. Büyüleyici belgesel daha önce hiç görülmemiş sahnelere yer vererek modern ve kalabalık dünyada vahşi yaşamın karşılaştığı zorlukların ve hayvanların karakterlerinin derinine inecek. Aynı zamanda doğanın korunmasına ve restore edilmesine yönelik artan ihtiyacı da vurgulayan Planet Earth III, izleyicilere her bölümde yepyeni bir dünyanın kapılarını aralayacak. 

Sir David Attenborough tarafından seslendirilen sekiz bölümlük bu olağanüstü belgeselin yapımcılığını Blue Planet ve Planet Earth II’nin yapımcıları olan BBC Studios’un Doğa Tarihi Birimi üstleniyor. Planet Earth III, BBC için The Open University ortaklığında BBC Amerika, ZDF ve France Televisions ile birlikte üretildi.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER