AMC, üç diziye devam etmek için SAG-AFTRA ile anlaşma imzaladı

AMC, üç diziye devam etmek için SAG-AFTRA ile anlaşma imzaladı
AMC
The Walking Dead'in uzantı dizileri Daryl Dixon ve The Ones Who Live ile Interview with the Vampire çekimlere geri dönüyor.

14 Temmuz'dan beri grevde olan oyuncular birliği SAG-AFTRA ile yapım şirketi AMC Networks arasında geçici bir anlaşma imzalandı ve şirketin birliğin şartlarını kabul ettiği duyuruldu. Anlaşma genel bir kabul anlaşmasından ziyade bu üç diziyi kapsayan cinsten olacak. 

AMC Networks, yapımcıları temsil eden AMPTP'nin yetkili şirketlerinden birisi olarak birliğin kabul ettiği anlaşma koşullarına tabi olsa da tarafların arasındaki son anlaşmanın süresi doldu. AMPTP ya da SAG-AFTRA ise henüz diğerinin teklif ettiği anlaşma koşullarını kabul etmedi. Ayrıca AMC Networks, grev görüşmelerine katılan şirketlerin arasında yer almıyor. Yeni anlaşma, oyuncular greve başladığından beri imzalanan en büyük geçici anlaşma olarak öne çıkıyor.
 
SAG-AFTRA, grev süresince çekimlere devam edebilmek adına başvuruda bulunan yapımları değerlendirmeye devam ediyor. AMPTP üyesi olmayan yapım şirketlerine ya da bazı yurt dışı yapımlarına bu kapsamda onay verildi. 4. sezonuna hazırlanan The Chosen, Apple'ın olmasına rağmen İsrail'de çekildiği için onay alan The Tehran ve Mark Ruffalo'lu Hal and Harper bunların arasında yer alan dizilerden.

Norman Reedus'un başrolünde yer aldığı uzantı dizi Daryl Dixon, ilk sezonuna 10 Eylül'de başlayacak ve hikayesi Paris'te geçen dizinin çekimleri Avrupa'da yapılıyor. Rick ve Michonne karakterlerinin merkezinde yer aldığı The Ones Who Live'nin post-prodüksiyon aşamasının devam ettiği öğrenildi. Dizi, 2024 içinde ekranda olacak.

Anne Rice uyarlaması Interview with the Vampire ise 2. sezon çekimlerini Temmuz ayında durdurmuştu. Dizinin çekimleri Prag'da yapılıyor.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER