Başkan filminin basın toplantısı oyuncuların da katılımıyla yapıldı!

Başkan filminin basın toplantısı oyuncuların da katılımıyla yapıldı!
A Time Medya’nın yapımcılığını üstlendiği, Ulaş Bahadır’ın senaryosunu yazıp yönettiği “BAŞKAN” filminin basın toplantısı, çekimlerin devam ettiği; yemyeşil doğası, gürül gürül akan Munzur nehriyle doğal bir plato olan Tunceli’nin Ovacık ilçesinde gerçekleşti. Samimi olduğu kadar eğlenceli konusu, yıldızlarla dolu oyuncu kadrosuyla dikkat çeken filmde Diren Polatoğulları, Necip Memili, Büşra Pekin, Nursel Köse başrolleri paylaşıyor. 

A Time Medya yapım şirketinin ilk filmi olan “BAŞKAN”; yediden yetmişe herkesin içini ısıtacak samimi ve eğlenceli konusu, Diren Polatoğulları, Necip Memili, Büşra Pekin, Nursel Köse, Şerif Sezer, Füsun Demirel, Sadık Gürbüz, Kazım Sinan Demirer, Bülent Çolak, Gözde Kaya, Salih Kalyon, Muttalip Müjdeci gibi deneyimli oyuncularla birlikte genç ve yetenekli isimleri de harmanlayan yıldızlarla dolu oyuncu kadrosuyla sinema sektörüne taze kan getirmeye hazırlanıyor.  

Doğal bir plato olarak çekimlerin tamamına ev sahipliği yapan Tunceli Ovacık’ın gün ışığı, yemyeşil doğası, neredeyse her sokağından gürül gürül akan Munzur nehri de filmde izleyenlere görsel bir şölen vadediyor. 

Belediye başkanını yerel seçimlerde değiştirmek isteyen kasaba halkının yaşadıklarını sinemanın büyüsüyle, insan yüreğine keyifle dokunan mizah yönü yüksek bir öyküyle anlatan filmin çekimleri sürerken ulusal ve yerel basın mensuplarının katılımıyla basın toplantısı düzenlendi. 

Yapımcı Hale Algan Özkörüklü: “Sinema sektöründe uzun vadeli ve kalıcı işler yapmak üzere yola çıktık”

Sinema sektöründe uzun vadeli ve kalıcı işler yapmak üzere yola çıktıklarını belirten Hale Algan Özkörüklü; “Yönetmenimizin bize getirdiği projeyi çok sevdik. Gönlümüzü verdik. Tüm oyuncularımıza, herkese, A Time Medya olarak ilk filmimizde bizlerle oldukları için binlerce teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Senarist Yönetmen Ulaş Bahadır: “Toplum olarak hepimizin özlediği bir hikâye”

Ulaş Bahadır; proje üzerinde yaklaşık dokuz yıldır çalıştığını belirtti ve; “Her şey gibi bu da zamanını bekledi. Filmimizi keyifle çektik, çekim takviminde son kısımdayız. Ülke olarak, toplum olarak hepimizin özlediği, sıcak, samimi bir hikâye oldu. Çok güzel bir proje çıkardık” dedi.

Diren Polatoğulları: “Film çok iyi olacak, çok iyi bir iş çıkacak. Herkesin haberi olsun bundan”

Sekiz yılın ardından ilk kez Ovacık’a geldiğini belirten Diren Polatoğulları; “Memleketime hoş geldiniz. Ben buralıyım, o yüzden biraz da ev sahibi hissediyorum kendimi” dedi.  

Ulaş çok güzel bir senaryo yazdı ve bizi buraya davet etti. Ustalar var ve diğer oyuncu arkadaşlarımla çok güzel bir süreç geçirdik. Bir aydır beraber eğleniyoruz. Tüm Ovacık halkına teşekkür ediyorum. Uyumları için, bize gösterdikleri destek için. Gerçekten üzerine düşeni fazlasıyla yaptılar. Sağ olsun, var olsunlar” diyerek sözlerini sürdüren Polatoğulları; 

Yapımcılarımıza çok teşekkür ediyorum. Gerçekten tam bir deli işi olan filmciliği yapmayı istediler ve başardılar. Bir de babama teşekkür ediyorum, o da bize çok yardım etti, bana çok destek oldu. Film çok iyi olacak, çok iyi bir şey çıkacak. Herkesin haberi olsun bundan” dedi.

Büşra Pekin: “BAŞKAN, çok güleceğimiz, çok eğleneceğimiz, öğretisi de çok kuvvetli bir film”

Okuduğu ilk andan itibaren senaryoyu çok beğendiğini söyleyen Büşra Pekin; “Ulaş Bahadır çok güzel bir senaryo yazmış, bizi bu filme çeken şey bu oldu. Arkasından, şahane yapımcılarımızla tanıştık. Müthiş bir oyuncu kadrosu kuruldu, bundan dolayı çok mutluyuz. Çok güleceğimiz, çok eğleneceğimiz, öğretisi de kadrosu da çok kuvvetli bir film. Umarım seyircimiz de filmimizden keyif alır” dedi.

Necip Memili: “Güzel duygularla bezenmiş bir hikâye”

“BAŞKAN” filminde toplumsal gerçekçi bir hikâye anlattıklarını belirten Necip Memili; “İçerisinde aile samimiyetini bulabileceğiniz, çocukların gözünden, bireylerin gözünden, gençlerin gözünden anlatılan müthiş bir hikâye var. Herkese dokunacak, herkesi eğlendirecek, güzel bir mizaha sahip... Güzel duygularla bezenmiş bir hikâye var. Herkes o kadar inanarak, keyifle, o kadar içten ve samimi bir şekilde bu işe gönlünü, ruhunu koydu ki... Çok güzel bir iş çıktı” dedi. 

Nursel Köse: “İlklerin olduğu bir film”

“BAŞKAN” filminin senaryosunun yıllar önce kendisine geldiğini, çok beğendiğini söyleyen Nursel Köse; “Bu film bir sürü ilklerin olduğu bir film. İlk defa yapımcımız bir sinema filmi çekiyor, ilk defa Tunceli Ovacık’ta bir sinema filmi çekiliyor. İlk defa çalıştığım bütün arkadaşlarım, gençler, çocuklar muhteşem” dedi. 

Ovacık halkının gösterdiği sevgiye de değinen Köse; “Sokakta insanların, çocukların bize olan güveni ve sevgisi bizleri inanılmaz mest etti, çok mutlu olduk burada. Bu filmi izlemek için defalarca sinemaya gideceksiniz, bunu garanti ediyorum” dedi.

Çekimleri Tunceli Ovacık’ta süren, CJ Entertainment aracılığıyla bu yılın kasım ayında vizyona girmesi planlanan filmin oyuncu kadrosunda; Diren Polatoğulları, Necip Memili, Büşra Pekin, Nursel Köse ile birlikte Şerif Sezer, Füsun Demirel, Sadık Gürbüz, Kazım Sinan Demirer, Bülent Çolak, Gözde Kaya, Salih Kalyon, Muttalip Müjdeci, Gürberk Polat, Sercan Batık, Sevcan Aldatmaz, Nil Eray, Pamir Kurt, İbrahim Yıldırım, Cavit Özer, Yusuf Emre Uzun, Fatih Yücebağ, Yunus Emre Yücebağ gibi birbirinden değerli isimler rol alıyor. BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER