Elif Dağdeviren, yönetici ortak olarak Calinos Films'e katıldı

Elif Dağdeviren, yönetici ortak olarak Calinos Films'e katıldı

Calinos Group'un yapım şirketi ayağı Calinos Films, yazar, yapımcı, oyuncu ve içerik geliştirici Elif Dağdeviren'i yönetici ortak olarak kadrosuna kattı.

World Screen'in haberine göre Dağdeviren, yeni görevinde Calinos Films imzalı uluslararası ortak prodüksiyon projelerin yönetiminden ve bütün prodüksiyonların kreatif sürecinden sorumlu olacak.

Türkiye'nin önde gelen çeşitli dergi ve gazetelerinde köşe yazarı, muhabir ve röportajcı olarak görev alan Elif Dağdeviren, ana akım kanallarda çeşitli TV programlarının sunuculuğunu, moderatörlüğünü ve yapımcılığını üstlendi. 1998 yılında Türkiye'nin ilk internet portallarından biri olan Netbul'un kurucu ortağı ve CEO'su oldu. Netbul'un satışının ardından 2005'te Hermes Films'i kurdu ve çeşitli TV programları, Dondurmam Gaymak da dahil olmak üzere arthouse ve gişe filmleri çekti.

Elif Dağdeviren yeni göreviyle ilgili "En büyük hayalim, Anadolu'nun 12 bin yıllık mitlerini, efsanelerini, hikâyelerini en güçlü araç olan üretimle tüm dünyayla paylaşmak. O yüzden bu, dünyanın görmesi için birlikte harika hikayeler üreteceğimiz bir rüyanın gerçeğe dönüşmesi gibi. Bu yüzden yeni vizyoner ailem olarak Calinos Films'i seçtim," dedi.

Calinos Group'un kurucusu ve CEO'su Fırat Gülgen ise "Çeyrek asırlık uluslararası dağıtım uzmanlığımızı üretime aktarıp sahip olduğumuz ve gelecekte geliştireceğimiz fikri mülkiyet haklarıyla hikâyeler yaratmaya başlayacağız. Dağdeviren'in vizyonu ile Anadolu'dan gelen hikayelerin birleşimi bizi önümüzdeki 25 yılımıza taşıyacak. Elif Dağdeviren'e Calinos Ailesi'ne hoş geldiniz diyor, birlikte yaratacağımız hikayelerde başarılar diliyorum," diye ekledi.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER