House of the Dragon 2. sezonun kadrosu genişliyor!

House of the Dragon 2. sezonun kadrosu genişliyor!
Simon Russell Beale, Freddie Fox, Gayle Rankin, Abubakar Salim
O&M/Phil Sharp/Getty/The Collective You
House of the Dragon dizisinin kadrosu genişlemeye devam ediyor. 2024'te yeni sezonuyla ekrana gelecek dizinin kadrosuna Simon Russell Beale, Freddie Fox, Gayle Rankin ve Abubakar Salim de dahil oldu.

George R.R. Martin imzalı Fire & Blood'tan uyarlanarak hazırlanan HBO imzalı dizinin hikayesi ana dizinin 200 sene öncesind egeçiyor ve Targaryen Hanedanlığı'nı konu alıyor. Beale, yeni sezonda Lord Larys'in büyük amcası Sör Simon Strong'u canlandıracak. Fox, Otto Hightower'nun oğlu ve Kraliçe Alicent'in kardeşi Sçr Gwayne Hightower'ı oynayacak. Rankin, Harrenhal sakinlerinden bir şifacıya; Salim ise Velaryonlu denizci Alyn of Hull'a hayat verecek.

2. sezonda Matt Smith, Olivia Cooke, Emma D’Arcy, Eve Best, Steve Toussaint, Fabien Frankel, Ewan Mitchell, Tom Glynn-Carney, Sonoya Mizuno ve Rhys Ifans'ın yanı sıra Harry Collett, Bethany Antonia, Phoebe Campbell, Phia Saban, Jefferson Hall ve Matthew Needham da rol alıyor.

Prodüksiyonu devam eden sezon 8 bölüm sürecek. George R.R. Martin'in ortak yaratıcı ve yönetici yapımcı olduğu dizide showrunner olarak Ryan Condal görev alıyor.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER