MIPTV: Benedict Cumberbatch, How to Stop Time uyarlamasının başrolünü üstlendi!

MIPTV: Benedict Cumberbatch, How to Stop Time uyarlamasının başrolünü üstlendi!
Emma McIntyre / Getty
Benedict Cumberbatch'ten bir dizi haberi daha geldi. Oyuncu, Matt Haig'in romanı How to Stop Time'ın dizi uyarlamasının başrolünü üstlendi.

Sezonu 6 bölüm sürecek dramayı daha önce Cumberbatch'le Tinker Tailor Soldier Spy filminde birlikte çalışan Tomas Alfredson yönetecek. Senaryosunu DC Moore (Mary & George) kaleme alıyor. Başta film olması planlanan dizi projesinin yapımını Studiocanal ve Cumberbatch'in şirketi Sunnymarch üstlendi. Çekimler 2024 içinde Londra'da ve Avrupa'da yapılacak.

Görünüşte sıradan bir adam olan Tom, oldukça nadir görülen bir durumdan muzdariptir ve yüz yıllardır hayattadır. Kendisi gibi olanlar tarih boyunca korkulmuş, yanlış anlaşılmış ve zulme uğramıştır. Ayrıca ailelerinin, arkadaşlarının, sevdiklerinin ve çocuklarının kendilerinden önce öldüklerine tanık olmaktadırlar.

Hayatta kalmak ve kendilerinden olanı korumak için bir araya gelerek gizli bir topluluk kurmuşlardır ve sıkı davranış kuralları uygulamaktadırlar. İlk ve Tom'un ihlal ettiği kural ise "Asla aşık olma."dır.

Tinker Tailor Solder Spy'in yapımcısı da olan Studiocanal, 2021'de Haig'in çocuk kitabı A Boy Called Christmas'ın film uyarlamasının yapımını üstlendi. 2020'de yayımlanan romanı The Midnight Library'nin uyarlanması için çalışmalar ise devam ediyor.
 


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER