“Sular Çekilince” maratonu Mayıs’ta Nat Geo’da!

“Sular Çekilince” maratonu Mayıs’ta Nat Geo’da!

Son teknolojilerle su altındaki gizemi çözmeye çalışan Sular Çekilince Maratonu, 17 Mayıs’tan itibaren her Pazar 19.00’da National Geographic Channel’da başlıyor.

Sular Çekilince Maratonu’nun ilk bölümü Büyük Göller Kurursa, Kuzey Amerika’da bulunan, farklı şehirlerden 34 milyondan fazla insanın kıyılarında yaşadığı Büyük Göller’i, son teknolojilerle ortadan kaldırarak saklı kalmış sırlarını inceliyor. Kıtaya çok büyük etkisi bulunan ve dünyanın en geniş temiz su kaynağı olan Büyük Göller’e, insanların geçmişten gelen etkilerini inceleyen ve göllerin değişen jeolojisini keşfeden Büyük Göller Kurursa, 17 Mayıs 19.00’da National Geographic Channel’da.

Seri’nin ikinci bölümü Titanik: Sular Çekilince; gemi kalıntılarının en ikoniği olan Titanik’i 3D olarak daha yakından incelememize olanak tanıyor. Gelişmiş su altı haritalama sistemi, günümüzün bilgisayar grafik teknikleri ile birleşerek, sanal olarak Titanik’in nasıl battığının ayrıntılarını ortaya çıkarıyor. Dünya’nın en çok merak ettiği kazanın, yeni teknolojilerle incelenmesini konu alan bu bölüm 24 Mayıs Pazar günü 19.00’da National Geographic Channel’da izleyicilerle buluşuyor.

Dünyanın en gizemli bölgesi olarak da bilinen Bermuda Şeytan Üçgeni’nin gizemi, Sular Çekilince Maratonu’nun üçüncü bölümünde çözülmeye çalışılıyor. Bermuda Şeytan Üçgeni Kurursa’da, okyanusun sanal ortamda kurutularak, bölgenin ortadan kaybolmasıyla ilgili gizemin arkasındaki sebepler inceleniyor. Bermuda Şeytan Üçgeni Kurursa 31 Mayıs Pazar günü 19.00’da National Geographic Channel’da.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER