Leonardo da Vinci''nin Atı, Damla Sönmez'in oldu!

Leonardo da Vinci''nin Atı, Damla Sönmez'in oldu!
Damla Sönmez, Deniz Seviyesi adlı filmindeki rolüyle Milano Uluslararası Film Festivali'nde Leonardo da Vinci'nin Atı Ödülleri için yarıştı ve 10 Mayıs 2015 tarihinde gerçekleşen festival ödül töreninde "En İyi Kadın Oyuncu Ödülü"ne layık görüldü.

Filmin konusu; Damla (Damla Sönmez), 8 yıl önce Ayvalık'tan ayrılıp ABD'ye yerleşmiştir. New York'ta yaşayan, Amerikalı bir adamla evli ve başarılı bir iş kadınıdır. Dahası 6 aylık hamiledir. Türkiye'de ve geçmişinde bıraktıklarından dolayı anne olmaya ve kendisini halen hazır hissetmez. Bir gün Türkiye'den bir haber alır ve çocukluğunun geçtiği yazlık evin satılacağını öğrenir.

Kocasıyla beraber Ayvalık'a gelen Damla'nın aklındaki tek şey ise yıllar önce hiçbir açıklama yapmadan terk ettiği sevgilisi Burak (Ahmet Rıfat Şungar) ile yüzleşmektir. Fakat Burak onu hayatından tamamen çıkarmıştır. Damla şimdi her şeyle yeniden barışabilmek için senelerce sakladığı sırrını anlatacaktır... Deniz Seviyesi filmi bugüne kadar pek çok festivalde yarıştı ve ödüle layık görüldü. 


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER