Belgesel: BAFTA Ödüllü Ölümcül Kutuplar'ı kaçırma!

Belgesel: BAFTA Ödüllü Ölümcül Kutuplar'ı kaçırma!

Türkiye’deki yayın hayatına geçtiğimiz ay başlayan BBC EARTH, dünyanın önde gelen yapımcılarının imzasını taşıyan belgeselleri ile izleyicilerine nefes kesen bir deneyim sunmaya devam ediyor.

Gezegenimizin farklı köşelerinden doğal hayata dair inanılması güç hikayeler anlatan tematik kanalın Mayıs ayında en çok öne çıkan programlarından biri, ilk bölümü geçtiğimiz hafta Türkiye’deki izleyicilerle buluşan ve yeni bölümü bu akşam yayınlanacak olan Ölümcül Kutuplar.

BAFTA ödüllü maceracı Steve Backshall, her Salı 20.10’da yayınlanan bu seride dünyanın en ölümcül canlı türlerinin peşinde Kuzey Kutbu’ndan Güney Kutbu’na uzanan destansı bir yolculuğa çıkıyor. Backshall, her anı birden çok kamera tarafından görüntülenen 20,000 kilometrelik yolculuğu sırasında okyanusların en korkutucu canlıları arasında yer alan büyük beyaz köpek balığından Küba’nın inanılması güç büyüklükteki orfozlarına türünün nadir örneklerinden etçil tırtılların şaşırtıcı avlanma becerilerilerine sayısız büyüleyici görüntüyü izleyicilerle buluşturuyor.

Doğal aksiyon sahneleriyle dikkat çeken Ölümcül Kutuplar’da, Backshall maceracı kimliği ile keşfedilmemiş su altı mağaralarından buzullara ve aktif süper yanardağlara tehlikeli noktaları ziyaret etmeyi de ihmal etmiyor.

BBC EARTH, TTNet’in IPTV platformu Tivibu aracılığıyla, Türkçe yayın yapıyor.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER