Prime Video'nun yeni casus draması Citadel 28 Nisan'da başlıyor

Prime Video'nun yeni casus draması Citadel 28 Nisan'da başlıyor
Prime Video'nun yeni casus draması Citadel 28 Nisan'da başlıyor.

Sekiz yıl önce Citadel düştü. Görevi tüm insanların emniyetini ve güvenliğini sağlamak olan bağımsız küresel casus teşkilatı, dünyayı gölgelerden manipüle eden güçlü bir sendika olan Manticore'un görevlileri tarafından yok edildi. Citadel'in düşmesiyle seçkin ajanlar Mason Kane (Richard Madden) ve Nadia Sinh (Priyanka Chopra Jonas) hayatlarını kıl payı kurtarırken hafızaları silindi.

O zamandan beri, geçmişlerinden habersiz, yeni kimlikler altında yeni hayatlar inşa ederek gizli kaldılar. Ta ki bir gece, Manticore'un yeni bir dünya düzeni kurmasını engellemek için çaresizce yardımına ihtiyacı olan eski meslektaşı Bernard Orlick (Stanley Tucci) Mason'un peşine düşene kadar… Mason eski partneri Nadia’yı bulduktan sonra, sırlar, yalanlar ve tehlikeli ama ölümsüz bir aşk üzerine kurulu ilişkileriyle uğraşırken, bir yandan da Manticore’u durdurmak için, onları Dünya’nın dört bir yanına çağıran görevlerine hazırlanırlar.

6 bölümlük ilk sezon ilk iki bölümüyle başlayacak ve haftalık olarak yayınlanmaya devam edecek. Marvel filmleriyle bilinen Joe ve Anthony Russo'nun da yapımcılarından olduğu Citadel'de Nikki Amuka-Bird, Susan Lynch, Sara Martins, Leo Woodall, Gráinne Good, Leo Ashizawa, Roland Møller, Ashleigh Cummings, Osy Ikhile ve Caoilinn Springall da rol alıyor.

Meksika, İtalya ve Hindistan versiyonları için de hazırlıkların devam ettiği Citadel'in senaryosunu Josh Appelbaum, André Nemec, Jeff Pinkner ve Scott Rosenberg üstlendi. Ancak Appelbaum ve Nemec, Russolarla dizinin kurgusu / ilerleyişi konusunda anlaşamadıklarından ayrıldılar ve yerlerini  David Weil doldurdu. 5 bölümü yöneten Brian Kirk ise yerini Thomas Sigel'e devretti. COVID-19 salgınından da etkilenen Citadel, uzun bir prodüksiyon aşamasının ardından tamamlanabildi.

Yayınlanan tanıtımı aşağıdan izleyebilir, posteri gelecek sayfada bulabilirsiniz.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER